A. (anonim, 31.0.35.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czym można zastąpić Prolutex?

Wyjechałam na długi weekend, zabrałam że sobą wszystkie leki oprócz prolutex 25ml do iniekcji- bardzo proszę czy ten lek który przyjmuje 1 dziennie mogę czymś zastąpić na ten czas? Jestem 11 tydzień po in vitro.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Prolutex to lek zawierający progesteron, jest to hormon i tego typu leki bez wyjątku są dostępne na receptę. Nie uda się Pani zastąpić jego działania innym lekiem, który mogłaby Pani kupić od ręki w aptece.

Jeśli powrót do domu po zapomniane lekarstwo nie wchodzi w grę, najrozsądniejsze wydaje się pozyskanie nowego opakowania w miejscu, w którym aktualnie Pani przebywa. Lek Prolutex jest aktualnie dostępny w około 16% aptek zintegrowanych z GdziePoLek. Jako swoją lokalizację otagowała Pani Warszawę, ale z treści wpisu wnioskuję, że być jest Pani w innym miejscu. Załączam więc wyniki wyszukiwania dla Warszawy oraz dla całej Polski:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64404/prolutex-iniekcja/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64404/prolutex-iniekcja/apteki/w-polsce

Domyślam się, że może być Pani trudno szybko pozyskać receptę na Prolutex. W dni wolne od pracy można ewentualnie korzystać ze świadczeń Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Wydaje się jednak, że w tej sytuacji farmaceuta mógłby skorzystać z możliwości wydania leku na podstawie recepty farmaceutycznej:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/kiedy-farmaceuta-moze-wypisac-recepte
Jeśli ma Pani ze sobą jakiekolwiek dokumenty potwierdzające konieczność przyjmowania leku, dobrze byłoby wziąć je ze sobą - pomoże to w ewentualnym podjęciu decyzji co do wydania leku.

Załączam ulotkę, w której znajdzie Pani dodatkowe informacje na temat pominięcia dawki oraz możliwych skutków przerwania leczenia:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64404/prolutex-iniekcja/ulotka
W przypadku pominięcia dawki zaleca się kontakt z lekarzem, aby ustalić dalsze postępowanie. Jest to szczególnie ważne zważywszy, że dzień dzisiejszy jest dniem nieroboczym i być może nie uda się Pani dzisiaj już przyjąć leku.

Lek Prolutex zawiera substancję czynną o nazwie progesteron, pomaga on zajść w ciążę i ją utrzymać. Lek Prolutex przeznaczony jest dla kobiet, które potrzebują dodatkowych dawek progesteronu podczas leczenia technikami wspomaganego rozrodu, które nie mogą stosować lub nie tolerują produktów dopochwowych. Czas leczenia trwa zazwyczaj do 12 tygodnia potwierdzonej ciąży (tj. 10 tygodni leczenia). Długość terapii może jednak być ustalona indywidualnie inaczej w zależności od decyzji lekarza.

Załączam linki, do których być może zechce Pani sięgnąć teraz lub w przyszłości:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wspomaganie-plodnosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ciaza-i-dziecko
https://www.gdziepolek.pl/tematy/luteina-w-ciazy-a-luteina-na-oczy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dermokosmetyki-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/torba-do-szpitala-czyli-co-zabrac-na-porodowke
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dziecko