← powrót do głównej strony opinii i pytań

ira (anonim, 188.146.64.)
około 3 miesięcy temu, Kwidzyn

Czy kupię Synjardy bez recepty i ile kosztuje?

czy dostane ten lek bez recepty

Substancje przeciwcukrzycowe - empagliflozyna oraz metformina zawarte w leku Synjardy, dostępne są wyłącznie z przepisu lekarza, czyli na receptę. Niestety, farmaceuta nie będzie mógł ich wydać bez okazania recepty.

Synjardy jest doustnym lekiem przeciwcukrzycowym obniżającym stężenie glukozy we krwi, mającym na celu poprawę kontroli glikemii u pacjentów z cukrzycą typu 2.

Empagliflozyna zaliczana jest do najnowszej generacji leków przeciwcukrzycowych. Działa poprzez blokowanie specyficznego białka transportowego w nerkach (SGLT2), przez co ułatwia usuwanie glukozy wraz z moczem.

Chlorowodorek metforminy zmniejsza produkcję glukozy w wątrobie, poprawia wchłanianie glukozy z jelita oraz zwiększa wrażliwość mięśni na insulinę. Dodatkowo korzystnie wpływa na metabolizm tłuszczów: obniża stężenie cholesterolu całkowitego, frakcji LDL (niekorzystnego) i trójglicerydów.

Przesyłam link do śledzenia dostępności leku Synjardy 12,5 mg/1000 mg w aptekach połączonych z naszym systemem na terenie Kwidzyna:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88793/synjardy-12-5-mg-1000-mg-tabletki-powlekane/apteki/w-kwidzynie?pvId=211617

Cena leku w zakresie całej Polski kształtuje się w granicach 99 zł - 280 zł.

Ceny leków nierefundowanych są widoczne dla pacjentów po zalogowaniu się. Wystarczy wybrać poszukiwany produkt - informacja o cenie będzie widoczna przy nazwie konkretnej apteki.
Ceny podawane są jednak przez placówki dobrowolnie. Ze względu na dużą konkurencję, nie wszystkie apteki udostępniają nam taką informacje.
Jeśli wybrana apteka nie udostępnia ceny swoich produktów na naszym portalu, warto skorzystać z podanego na stronie numeru telefonu do apteki i zapytać o cenę.

Załączam artykuły, które mogą okazać się interesujące:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-bez-recepty-ktore-latwo-naduzyc
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-recepcie
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/ile-kosztuje-zycie-z-cukrzyca
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/wysoki-cholesterol

ira (anonim, 188.146.64.)
około 3 miesięcy temu

ile kosztuje