stanleyr (anonim, 176.221.122.)
około roku temu, Warszawa

Jaki preparat zawiera cytrynian wapnia tak, jak Osteodiag?

Osteodiag został wycofany ze sprzedaży (nie wiem dlaczego). Większość preparatów zawiera b. trudno przyswajalny węglan wapnia który dodatkowo może tworzyć kamienie nerkowe. Szukam więc innego łatwo przyswajalnego produktu leczniczego - węglan wapnia zdecydowanie wykluczam. Byłbym wdzięczny za wskazanie takowego.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

KalinaW (anonim, 185.220.101.)
około 2 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Osteodiag to suplement diety, o deklarowanym składzie: sole wapniowe kwasu cytrynowego, cholekalcyferol (witamina D3), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6). Obecnie produkt nie jest już dostępny w aptekach współpracujących z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/58197/osteodiag-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Trudno mi potwierdzić informację, że produkt został wycofany ze sprzedaży - na stronie producenta podstrona poświęcona temu produktowi jest nieaktywna, dostępna jest natomiast zakładka "Osteodiag forte". Być może miały miejsce jakieś zmiany dotyczące formuły lub składu produktu? Dla Osteodiag forte postępowanie Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego w sprawie zaklasyfikowania go do kategorii suplementów diety jest w toku (na dzień 28.07.2019). Do tego czasu preparat nie może być sprzedawany w aptekach, niewykluczone natomiast, że producent prowadzi sprzedaż innymi kanałami dystrybucji.

Jeśli chodzi o produkty dostępne w aptekach, to wapń w postaci cytrynianu występuje między innymi w suplementach diety firmy Solgar, Swanson czy Pharmovit. Podaję przykładowy link z dostępnością w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/83911/solgar-wapn-z-witamina-d-tabletki/apteki/w-warszawie

https://www.gdziepolek.pl/tematy/witaminy-i-suplementy-na-kosci-i-stawy
https://www.gdziepolek.pl/tematy/zdrowe-miesnie-stawy-i-kosci
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow