marta (anonim, 178.235.179.) Góra Kalwaria 5 lat temu

Czy lek Hygroton jest już w hurtowniach i dotarł do aptek w Warce?

czy jest lek hygroton w magazynach i trafił do aptek w warce

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

GdziePoLek nie ma podglądu na stany magazynowe hurtowni farmaceutycznych. Jeśli lek pojawił się w aptekach, oznacza to, że pewne hurtownie ten preparat otrzymały, a następnie przekazały aptekom.

Z racji tego, iż nasz portal nie jest połączony z żadną apteką w Warce, załączę link do śledzenia dostępności leku Hygroton w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek na terenie całego województwa mazowieckiego:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/36911/hygroton-tabletki/apteki/w-mazowieckim

Zgodnie z informacją otrzymaną od firmy Symphar - dystrybutora leku Hygroton, lek wróci na rynek apteczny dopiero jesienią. Miesiąc nie jest znany.

W aptekach pojawił się natomiast odpowiednik Hygrotonu - lek pod nazwą Higrotona: https://www.gdziepolek.pl/produkty/98905/higrotona-tabletki/apteki/w-mazowieckim?pvId=246647

Został on sprowadzony do hurtowni na import interwencyjny z Hiszpanii. Daje to możliwość otrzymania przez pacjenta leku z zagranicy, który jest dopuszczony do obrotu w państwie, z którego jest sprowadzany, a niedostępny na terytorium Polski. Podstawą do sprowadzenia takiego produktu leczniczego jest zgoda na dopuszczenie leku do obrotu, którą otrzymuje hurtownia farmaceutyczna bezpośrednio od Ministra Zdrowia.

Jeśli nie uda się Pani zakupić leku Hygroton, do czasu jego powrotu do aptek, można zatem skorzystać z jego zamiennika.

Załączam także materiały, które mogą okazać się przydatne: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-sa-zamienniki-lekow https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-brakuje-lekow-w-aptekach https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-w-aptece-wydano-inny-lek

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły