---OMNi-BiOTiC Panda - ZF

Anonim (anonim, 46.204.104.) Warszawa 2 lata temu

Czy środki chemiczne i spożywcze wpływają negatywnie na tabletki antykoncepcyjne?

Mam dziwne pytanie ale czy trzymanie w jednej torebce batoników i jakiś środków do mycia (np czyścik do golarek w płynie) wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jeśli zjem potem te batony? Czy jakieś substancje przenikną do tych batonów?
Ten czyścik w płynie jest zamknięty. Chciałabym na przyszłość wiedzieć np czy mydło lub Cif, będące w tej samej torbie jakoś na siebie oddziaływają i jakieś substancje przenikają na to jedzenie lub batony? Czy moje obawy są bezpodstawne?

9 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Do @Gabriela:

Nie, nie ma takiej potrzeby.

Gabriela

14 miesięcy temu

Wiem że jest to niebezpieczne lecz przez przypadek tak się stało . Czyli nie muszę brać dodatkowej tabletki lub dodatkowo się zabezpieczać ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Do @Gabriela:

Nie powinno mieć to wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych, jednak wdychanie oparów kreta do rur jest niebezpieczne i może m.in. prowadzić do podrażnienia i uszkodzenia układu oddechowego.

Gabriela

14 miesięcy temu

A czy jeśli przez przypadek 4 godziny po wzięciu tabletki nawdychałam się kreta który był w umywalce może to zaburzyć działanie tabletki?

Anonim (anonim, 46.204.104.) 2 lata temu

Dziękuję za Pani odpowiedzi:) dobrej nocy

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Tak jak napisałam - nie. Substancje z batonika ani substancje ze środków chemicznych nie przenikają przez opakowania i nie wpływają na skuteczność tabletek. Zarówno tabletki jak i produkty spożywcze są opakowane w plastikowe/kartonowe opakowania, które stanowią barierę dla otoczenia. Nie ma Pani powodów do obaw.

Anonim (anonim, 46.204.104.) 2 lata temu

A czy substancja chemiczna można przeniknąć przez opakowanie batonika gdy znajdują się w jednej torbie? I czy zjedzenie takiego batonika który siedział w jednej torbie z różnymi produktami chemicznymi ma wpływ na wchłanianie tabletki antykoncepcyjnej?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Trzymanie w jednej torbie jakichkolwiek zamkniętych produktów kosmetycznych czy spożywczych, zwłaszcza jeśli są one w foliach - nie wpływa na skuteczność tabletek. Jeśli tabletki są przechowywane w blistrze i oryginalnym kartonowym opakowaniu - nic im nie grozi. Żadna z substancji spożywczych/chemicznych nie przeniknie przez opakowanie i nie wpłynie negatywnie na skuteczność antykoncepcji, nie ma Pani powodów do niepokoju.

Anonim (anonim, 46.204.104.) 2 lata temu

Czy środki czystości/chemikalia przenikają przez folie do jedzenia?
Zamknięte opakowania środków czystości.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły