slavek (anonim, 178.216.29.)
około roku temu, Warszawa

Czy leki Adatam i Adadut można stosować jednocześnie, o tej samej porze?

Czy lek Adatam i Adadud można stosować jednocześnie, o tej samej porze.Lekarz zalecił mi zażywać oba leki po 1 tabletce wieczorem, ale w ulotce Adatam jest podane aby go używać po pierwszym posiłku.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Leki Adatam i Adadut są stosowane w tych samych wskazaniach, czyli w leczeniu objawów łagodnego przerostu prostaty u mężczyzn. Preparaty te zawierają jednak substancje czynne o odmiennych mechanizmach działania. W leku Adatam zawarta jest tamsulosyna, natomiast w Adadud dutasteryd. Polecam zapoznać się z wcześniejszym wątkiem, w którym pisałam szczegółowo na temat tych preparatów:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/6357/adatam-czy-leki-adadut-i-adatam-maja-podobne-dzialanie

Leki te można jak najbardziej stosować równocześnie, o tej samej porze - tak jak wspomniałam w wątku, do którego prowadzi powyższy odnośnik, na rynku jest nawet dostępny preparat zawierajacy dutasteryd i tamsulosynę w jednej kapsułce (Duodart). Należy przede wszystkim trzymać się stałej pory zażywania tych leków.

Lek Adadut przyjmuje się niezależnie od posiłków. Jeśli chodzi o Adatam, czyli tamsulosynę w postaci kapsułek o zmodyfikowanym uwalnianiu, preparat nie musi być koniecznie zażywany rano po śniadaniu. Podkreślam, iż najważniejsze jest, by przyjmować lek codziennie o tej samej porze, tj. 30 minut po tym samym posiłku każdego dnia. Taki sposób zażywania zapobiega wahaniom stężenia substancji czynnej we krwi i umożliwia utrzymanie go na równym poziomie przy długotrwałym stosowaniu.