Natalia (anonim, 37.248.156.) Warszawa 2 lata temu

Obecnie przyjmuję lek Ulcamed. Dodatkowo w moczu wykryto mi bakte...

Obecnie przyjmuję lek Ulcamed. Dodatkowo w moczu wykryto mi bakterię Proteus mirabilis. Lekarz zapisał mi antybiotyk Bactrim w syropie. Niestety zapomniałam poinformaować lekarza, że przyjmuję Ulcamed.
Czy w trakcie leczenia Ulcamedem mogę przyjąć antybiotyk Bactrim? Jeśli tak, jaki zachować odstęp między Ulcamedem a Bactrim? Czy lepiej wstrzymać się do zakończenia leczenia Ulcamedem? Czy Bactrim nie osłabi działania leku Ulcamed?

7 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewelina (anonim, 37.248.153.) 2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź. A czy lek Ulcamed jest cały czas produkowany?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Ewelina:
Aktualnie Ulcamed dostępny jest w ok. 55% aptek. Jeśli ma Pani problem z dostępnością leku, można dokonać rezerwacji za pomocą naszego portalu. Dostępność można sprawdzić tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/90711/ulcamed-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Ewelina (anonim, 31.0.125.) 2 lata temu

Mam receptę papierową na lek Ulcamed. Niestety nie mogę go kupić praktycznie w żadnej aptece. Dlaczego brakuje tego leku w aptekach i kiedy będzie dostępny w sprzedaży?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Natalia:
Ponieważ między lekami Ulcamed i Bactrim nie dochodzi do istotnych klinicznie interakcji międzylekowych, nie ma potrzeby konsultacji z gastroenterologiem.

Natalia (anonim, 37.248.153.) 2 lata temu

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Czy zatem powinnam skonsultować z gastreneterologiem przyjęcie antybiotyku Bactrim w trakcie przyjmowania Ulcamedu?

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Pomiędzy wspomnianymi przez Panią lekami nie powinno dochodzić do żadnych szkodliwych dla zdrowia czy działania leków interakcji. Można je jednak stosować tylko wtedy, gdy zostały zaordynowane przez tego samego lekarza lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa. Pomiędzy ich stosowaniem proszę zachować kilkugodzinną przerwę, 2-3 godz.

Odpowiedź na podobne pytanie została udzielona tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/75067/jak-skutecznie-wyleczyc-sie-z-bakterii-proteus-mirabilis-w-moczu

Znajdzie tam Pani dodatkowo przydatne informacje.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły