---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

Weronika (anonim, 31.0.121.) Warszawa 2 lata temu

Czy można brać Bactrim Forte i Enterol jednocześnie?

Mam bakterię Proteus mirabilis. Obecnie przyjmuję antybiotyk Bactrim Forte w dawce 2x1 tabletka przez 7 dni. Czy z tym antybiotykiem mogę brać Enterol 250? Jeśli tak, czy mogę go przyjąć razem z antybiotykiem? Czy powinnam zachować między antybiotykiem a Enterolem jakichś odstęp czasowy? Jeśli tak ile minut/godzin?
Jak skutecznie leczyć tą bakterię. Ona bardzo utrudnia mi normalne funcjonowanie? Czy Proteus mirabilis może powodować ból ucha i refluks?

8 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Sugeruje się, że preparaty z imbiru wykazują działanie redukujące objawy refluksu. Wynika to z faktu działania przeciwzapalnego imbiru. Preparaty imbirowe są prawdopodobnie bezpieczne dla osób z refluksem.

HIPP ORS Kleik należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku braku zaleceń, przy niskiej utracie masy ciała zaleca się 20-30 ml preparatu na każdy kilogram masy ciała pacjenta w ciągu pierwszych 3-4 godzin po biegunce lub wymiotach. Preparat podajemy małymi porcjami.

Wystarczy zachować odstęp ok. 30 minutowy między preparatami ze względu na ewentualne interakcje między substancjami pomocniczymi.

Weronika (anonim, 37.248.157.) 2 lata temu

Dziękuję. Chciałabym się upewnić czy wskazane przez Panią preparaty na bazie imbiru mogę zastosować, jeśli mam refluks?
Z uwagi na pojawiające się wymioty lekarz zalecił mi kleik marchwiowo-ryżowy HIPP ORS 200, ale nie powiedział jak stosować te elektrolity. Jak powinnam je stosować wypić od razu czy małymi łykami? W ciągu ilu minut/godzin?

Ile czasu po zażyciu Bactrim mogę wziąć Aviomarin (myślę o tym ze statusie leku na silne nudności lub wymioty)?

Weronika (anonim, 31.0.121.) 2 lata temu

Dziękuję. Proszę o informacje czy np. Lokomotiv w syropie lub pastylkach będzie pomocny?
Jaki lek zawierający imbir mogę poprosić w aptece, pod jaką nazwą?

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

2 lata temu

Nudności są często obserwowanym działaniem niepożądanych podczas stosowania produktu leczniczego Bactrim.

Podczas stosowania leku Bactrim nie należy przyjmować leków zawierających prometazynę, do których zalicza się produkt leczniczy Diphergan. Jednoczesne przyjmowanie obu leków zwiększa bowiem prawdopodobieństwo zaburzeń rytmu serca. Poza tym lek Diphergan jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza i nie należy go stosować bez konsultacji z nim.

W przypadku, gdy nudności są bardzo uciążliwe, może Pani sięgnąć po jeden z preparatów łagodzących nudności dostępnych bez recepty. Wymienia się wśród nich leki zawierające dimenhydrynat (np. popularny Aviomarin), preparaty na bazie imbiru. Można również spróbować zatrzeć kawałek imbiru, dodać go do ciepłej wody i wypić.
Więcej na temat wspomnianych wyżej preparatów na nudności przeczyta Pani w poniższym tekście: https://www.gdziepolek.pl/kategorie/nudnosci-i-wymioty

Jeśli chodzi o lek Bactrim, najlepiej zachować co najmniej 2-godzinny odstęp między jego podaniem a przyjęciem leku Folik. Substancje zawarte w produkcie leczniczym Bactrim zmniejszają bowiem wchłanianie kwasu foliowego zawartego w leku Folik.

Julia (anonim, 31.0.126.) 2 lata temu

Biorę antybiotyk Bactrim w syropie 20 ml 2 razy na dobę przez 7 dni. Do tego probiotyk Enterol 250 mg łącznie z antybiotykiem również 2 razy na dobę. Dziś pierwszy raz wzięłam Bactrim 20 ml. Mam nudności i odruchy wymiotne. Czy może to być działanie niepożądane leku?
Czy po przyjęciu Bactrim mogę wziąć syrop Diphergan? Jeśli tak, w jakiej ilości i po jakim czasie od zażycia Bactrim? Lub ewentualnie jak mam złagodzić nudności i odruchy wymiotne?

Chciałam też zapytać czy na czas przyjmowania antybiotyku Bactrim mam odstawić Folik? Albo ile godzin po przyjęciu Bactrim zażyć Folik?

Julia (anonim, 31.0.123.) 2 lata temu

Biorę antybiotyk Bactrim w syropie 20 ml 2 razy na dobę przez 7 dni. Do tego probiotyk Enterol 250 mg łącznie z antybiotykiem również 2 razy na dobę. Dziś pierwszy raz wzięłam Bactrim 20 ml. Mam nudności i odruchy wymiotne. Czy może to być działanie niepożądane leku?
Czy po przyjęciu Bactrim mogę wziąć syrop Diphergan? Jeśli tak, w jakiej ilości i po jakim czasie od zażycia Bactrim? Lub ewentualnie jak mam złagodzić nudności i odruchy wymiotne?

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

2 lata temu

W trakcie kuracji produktem leczniczym Bactrim Forte może Pani stosować lek Enterol - zawarte w nim drożdżaki Saccharomyces boulardii zapobiegają biegunce wywołanej przez leki przeciwbakteryjne. W odróżnieniu od większości preparatów probiotycznych, które zawierają szczepy bakterii, Enterol zawiera szczepy drożdży, czyli grzybów. Z racji tego, że drożdże nie są wrażliwe na substancje przeciwgrzybicze, preparat Enterol może być przyjmowany jednocześnie z lekiem Bactrim Forte, zachowanie odstępu między nimi nie jest wymagane.

Dodam tylko, że lek Bactrim Forte zaliczany jest do chemioterapeutyków. Są to związki, podobnie jak antybiotyki, działające przeciwbakteryjnie, w odróżnieniu od antybiotyków związki te nie mają odpowiednika w świecie przyrody i pochodzą w pełni z syntezy chemicznej.

Bakteria Proteus mirabilis może powodować infekcje układu moczowego, dróg oddechowych, ran chirurgicznych, zatok nosowych, przewodu pokarmowego,
ucha środkowego. Odpowiednią terapię w zależności od objawów dobiera lekarz.

Zachęcam do lektury artykułu: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły