Olga (anonim, 83.31.183.) Warszawa 3 lata temu

Czy jeżeli mam uczulenie na sulfonamidy to mogę stosować Tertensif SR?

Mam uczulenie na Bactrim. Wiele lat temu po jednorazowym podaniu miałam zaburzenia krążenia, mroczki w oczach. Dostałam teraz lek Tertensif SR, bo zaczęłam mieć problemy z podwyższonym ciśnieniem i czytam w ulotce, że jednym z przeciwskazań jest uczulenie na sulfonamidy. Czy ja mogę mogę brać Tertensif ?

4 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

16 miesięcy temu

Do @Elzbieta:

Nie ma przeciwwskazań do stosowania kropli Betadrin przez osoby z uczuleniem na sulfonamidy.

Elzbieta (anonim, 5.173.32.) 17 miesięcy temu

Czy jeśli mam uczulenie na sulfonamidy mogę stosować krople do oczu Betadrin.

Olga. (anonim, 83.31.183.) 3 lata temu

Dziękuję. Zawsze przypominam na jakie leki jestem uczulona, bo jestem strasznym alergikiem. Lekarz ma też na wierzchu mojej karty na czerwono wypisane najważniejsze moje alergie. No cóż, to już nie pierwsza skucha tej lekarki. Staram się nie korzystać z jej porad, ale tym razem nie miałam wyjścia - była jedyna w przychodni. Ciężki czas i dla lekarzy i dla pacjentów. Jeszcze raz dziękuję.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

3 lata temu

Lek Bactrim jest lekiem złożonym zawierającym sulfametoksazol oraz trimeoprim. Sulfametoksazol jest antybiotykiem bakteriostatycznym z grupy sulfonamidów:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/8746/bactrim-tabletki/ulotka

Indapamid zawarty w leku Tertensif SR jest substancją moczopędną z grupy sulfonamidów: https://www.gdziepolek.pl/produkty/78204/tertensif-sr-tabletki-powlekane/ulotka

W przypadku stwierdzenia uczulenia na jeden związek z danej grupy (w tym przypadku sulfonamidów) zaleca się unikania innych związków z grupy. Jeżeli zaburzenia krążenia i mroczki były spowodowane reakcją na zastosowanie sulfametoksazolu jest bardzo prawdopodobne, że indapamid wywoła podobną reakcję.

Zachęcam do konsultacji z lekarzem prowadzącym. Koniecznie proszę wspomnieć o epizodzie uczuleniowym.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację