---Cicalfate+ - pytania

Zwariowałam

Warszawa 2 lata temu

Co Państwo sądzą na temat tego, czy mogę być w ciąży?

Witam. Kochałam się z chłopakiem ( był to mój pierwszy raz ) 20 listopada. Zabezpieczyliśmy się prezerwatywa, która nie pękła. Były to moje dni niepłodne. Ostatni okres w tamtym czasie wystąpił 19 października i zakończył się 24. Mam nieregularne miesiączki, dlatego następna miesiączkę dostałam 28 listopada, 8 dni po współżyciu. Natomiast po skończeniu miesiączki dopadła mnie tzw „schiza” i bardzo bałam się ciąży. Wykonałam test ciążowy 13 i 14 dni po stosunku - negatywne, później doszły ciężkie chwile - zerwanie z chłopakiem, bardzo bałam się zostać samotną matką i bardzo kontrolowałam swoje ciało, zmiany, śluz, dotykałam piersi. Zaczął bolec mnie lewy jajnik, udałam się do ginekologa (23 dni po stosunku) Siedząc u ginekologa miałam za sobą już 6 testów ciążowych ( po 17,18,21,22) dniach od stosunku - każdy negatywny. Ginekolog stwierdził zrosty przydatków, lekka nadzerke macicy, zapalenie dróg moczowych i stan zapalny w pochwie. Powiedziałam mu o moich obawach o ciąży, ale stwierdził, ze raczej szanse są minimalne ze względu na normalnie przebiegająca miesiączkę ze skrzepami ( trwała 6 dni) oraz 6 negatywnych testów ciążowych. Dla mojego komfortu psychicznego kazał wyznaczyć BETA HCG, zrobiłam to badanie 24 dni po stosunku i wynik <0,10. Kolejne dwa testy ciążowe ( z porannego moczu) wykonałam 31 dni po stosunku i 34 dni po stosunku. Oba negatywne. Mam za sobą łącznie 8 negatywnych testów ciążowych i badanie poziomu BETA HCG, ale nadal się przejmuje? Ginekolog na usg powiedział mi ze widzi w jajniku jajeczko owulacyjne (???) i powiedział ze owulacji wtedy jeszcze nie było i rzeczywiście dopiero kilka dni po ginekologu miałam bardzo dużo śluzu płodnego przez 2 dni. Potem stopniowo mniej aż zaczął być „niepłodny”, teraz mam żółtawy niepłodny śluz i czekam na miesiączkę, mam wzdęcie brzucha, bolesne, tkliwe piersi, dużo wyprysków na buzi. Ale nadal mam „schize”, bardzo boje się zostać samotna matka.. potrZebuje odpowiedzi specjalisty, który wypowie się na ten temat. Czy w ogóle mogę być w ciąży jeśli : dostałam miesiączkę tydzień po stosunku, wykonałam łącznie 8 testów ciążowych, każdy negatywny, większość z nich z porannego moczu, ginekolog zauważył zbliżająca sie owulacje na usg dopochwowy ( przeczytałam w internecie ze w ciąży nie ma owulacji ) oraz poziom BETA HCG wyniósł <0,10 po 24 dniach od stosunku. Co państwo na ten temat sądzą? Jeśli uważają państwo ze na ciąże nie ma szans proszę to napisać, z góry dziękuje

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Test ciążowy strumieniowy z dokładnością siegającą 99,9%:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Zwariowałam  (anonim, 83.5.110.) 2 lata temu

Tak, to prawda, stało się to pewnego rodzaju obsesją, logiczne argumenty do mnie nie przemawiają i zawsze znajdę jakieś „ale”. Dzisiaj znowu zrobiłam test z porannego moczu, wynik taki sam, czas się uspokoić i zaczekać do terminu miesiączki.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Nie widzę uzasadnienia dla wykonywania ponownie takiego testu. Jak sama Pani napisała, nie traktuje Pani tego badania jako rozstrzygającego i wykonywanego w celu ostatecznego uspokojenia się, ale raczej może ono sprowokować ponowne roztrząsanie możliwości ciąży. Zakłada Pani, że wynik może być np. minimalnie wyższy, więc i tak nie zaspokoi Pani obaw. Wydaje się - co wynika bezpośrednio z Pani wpisu - że lęk przed ciążą przybrał u Pani rozmiary pewnego rodzaju obsesji. Potencjalnie problem może narastać. Pomocny wydaje się w związku z tym kontakt z psychologiem, jeśli natrętne myśli o ciąży przeszkadzają Pani w normalnym funkcjonowaniu. Decyzja co do tego, jak dalej postąpić należy oczywiście do Pani.

Zwariowałam

2 lata temu

Czy widzi pani sens robienia kolejnego badania BETA HCG? Ponieważ jutro mam okazje i nie wiem czy to potrzebne? Boje się takiej sytuacji, ze 24 dni po
Stosunku beta wynosiła <0,10, a jutro może wyjść np. <2 i będę się zamartwiać czemu urosła? Mimo ze to nadal nie jest wynik wskazujący na ciąże.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Nic nie wskazuje na to, aby ciąża była możliwa - wszystkie argumenty podała Pani w swoim wpisie.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację