Kasia  (anonim, 95.49.112.) Warszawa 5 lat temu

Który lek jest lepszym rozwiązaniem - Clexane czy Pradaxa?

Dzień dobry, moja mama otrzymała lek Pradaxa z powodu wystąpienia zakrzepicy po przebytej operacji mózgu -był to guz przerzutowy z płuc(gruczolak). Wyciety w całości. Na razie nie rozpoczęto terapii onkologicznej płuc. Czy stosowanie Pradaxa jest dla niej w tym momencie bezpieczne? Czy może lepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie Clexanu,który miała podawany w trakcie diagnostyki przed operacją?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

5 lat temu

Jest zrozumiałe, że obawia się Pani w tym trudnym okresie o bezpieczeństwo mamy, niestety na postawione przez Panią pytanie odpowiedzieć może tylko lekarz. Każdy lek ma swoje określone wskazania, przeciwwskazania oraz profil bezpieczeństwa - dobór leku przeciwzakrzepowego wynika z ich analizy oraz rozpoznania sytuacji zdrowotnej pacjenta na podstawie karty choroby. Jeśli lekarz zdecydował o zastosowaniu leku Pradaxa, najprawdopodobniej uznał, że jest to najkorzystniejsze w tym momencie rozwiązanie dla Pani mamy.

Na pytanie dotyczące bezpieczeństwa leku Pradaxa odpowiedziała koleżanka w poniższym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5135/pradaxa-czy-lek-pradaxa-150mg-jest-bezpieczny

Zachęcam także do lektury artykułu na temat obaw pacjentów związanych z potencjalnymi działaniami niepożądanymi leków: https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Załączam ponadto linki do materiałów, które mogą okazać się przydatne: https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwzakrzepowe https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zapobiegac-nowotworom https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły