Iga  (anonim, 94.254.186.) Warszawa 2 lata temu

Czy mam się nie przejmować działaniami niepożądanymi na początku stosowania leków Parogen i Pregabalin?

Wczoraj zaczęłam brać Parogen 1/2 tabletki (20mg) i Pregabalina 1 tabletka (25mg).
Niemalże natychmiast po zażyciu pojawiło się nieostre widzenie i przymus chodzenia, drżenie jakby całego ciała. Biegunka. Nudności. Ogólnie stan jak po upojeniu alkoholowym. Objawy się nasilały z godziny na godzinę myślałam, że zwariuje. Najbardziej przeraził mnie ten wzrok bo nie byłam w stanie nic przeczytać wszystko rozmazane. Objawy ustąpiły dopiero wieczorem. Czy to są objawy przejściowe i mogę spokojnie dalej zażywać leki? To była pierwsza dawka Boję się co będzie po kolejnych. Czy lepiej czy gorzej. Mój psychiatra mówił żeby się kontaktować po tygodniu, jak będzie dobrze to zwiększamy dawkę a jak będzie coś nie tak to zmieniamy leki. Czyli mam się nie przejmować tymi objawami i wytrzymać? To normalne?

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Kejt (anonim, 188.146.43.) 2 lata temu

Po 2-3dniach minie :) i bedziesz czula się rewelacyjnie. Zaufaj

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Paroksetyna - składnik aktywny leku Parogen - zaczyna działać po upływie co najmniej 2 tygodni, czasami później.

Pierwsze efekty działania terapeutycznego leków zawierających pregabalinę pojawiają się zwykle po 3-4 tygodniach regularnego stosowania.

Proszę pamiętać, że jest to orientacyjny zakres czasu i może się on różnić w zależności od charakteru oraz rodzaju dolegliwości, dawek początkowych, jakie zalecił psychiatra, chorób współtowarzyszących (np. niewydolności nerek czy wątroby), przyjmowanych leków, które mogą wspierać bądź osłabiać działanie leku oraz od osobniczej wrażliwości. W niektórych przypadkach działanie leku można zauważyć dopiero po upływie 6 tygodni.

Niektóre objawy zaburzeń psychicznych mogą się nasilać na początku terapii. W szczególności dotyczy to myśli o samookaleczeniu lub o popełnieniu samobójstwa, jednak pacjent może odczuwać także bezsilność, zmęczenie, osłabienie, niepokój ruchowy, nudności, wymioty, nasilenie depresji czy lęku. Także inne działania niepożądane mogą być bardziej zaznaczone na początku terapii.
Wynika to z faktu, że leki osłabiają odczuwalność lęku dosyć szybko, natomiast, jak wspomniałam wcześniej - nie od razu działają przeciwdepresyjnie.

Proszę opisane przez siebie objawy zgłosić lekarzowi: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Szczególnie niepokojące może być nieostre widzenie. W wybranych przypadkach psychiatra może na początku terapii, na pierwsze 2 tygodnie leczenia dołączyć doraźne leki uspokajające i nasenne, które pomogą przetrwać okres adaptacji organizmu.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły