← powrót do głównej strony opinii i pytań

Kate (anonim, 94.254.227.)

Przejscie z axia conti na vibin mini

Dzień dobry, mam takie pytanie biorę axia Conti ale ostatnio przestał mi pasować, lekarz przypisala mi vibin mini, tylko zastanawiam się jak mam przejść z axia na vibin, jeżeli axia ma 24+4 placebo, a vibin 21+7 placebo, czy ja dobrze ja zrozumiałam że nie muszę robić żadnych przerw i po ostatniej tabletce z opakowania axia zacząć brać vibin ?
Dziękuję bardzo

Witam, zgodnie z ulotką informacyjną dołączoną do leku Vibin, w przypadku stosowania wcześniej innych tabletek antykoncepcyjnych, przyjmowanie leku Vibin należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki Axia zawierającej substancję czynną. W tym przypadku jest to tabletka 24.
Zamiast tabletki placebo z opakowania Axia , należy jako kolejną przyjąć pierwszą tabletkę Vibin. Dalej postępujemy według znanego schematu - kolejno tabletki Vibin a następnie 7 tabletek placebo.

Wszystkie informacje dotyczące stosowania leku Vibin są zawarte w ulotce przeznaczonej dla pacjenta. Przed zastosowaniem leku bardzo proszę dokładnie się z nią zapoznać. W razie jakichkolwiek wątpliwości farmaceuta w aptece chętnie odpowie na Pani pytania.

Pozdrawiam,