Monika (anonim, 195.210.25.) Warszawa 3 lata temu

Czy podczas stosowania implantu antykoncepcyjnego można korzystać z naświetleń lampa LED, czy można chodzić na solarium, czy można wykonać badanie rentgenowskie, czy światło przez dłuższy czas padające na gołe ramie z latarki z telefonu będzie miało jakiś wpływ i, czy w sezonie letnim można się swobodnie opalać?

Dzien dobry mam pytanie odnosnie implantu antykoncepcyjnego czy podczas jego stosowania mozna korzystac z naswietlen min. lampa led, czy mozna chodzic na solarium, i czy mozna wykonac badanie rentgenowskie, czy swiatlo przez dluzszy czas padajace na gole ramie z latarki z telefonu bedzie mialo jakis wplyw. I czy w sezonie letnim mozna sie swobodnie opalac?

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Napłynęła odpowiedź od producenta implantu - firmy MSD Polska o następującej treści:
"W odpowiedzi na pytanie skierowane do firmy MSD dotyczące produktu przesyłam informację , że implant podskórny nie przepuszcza promieni rentgenowskich.

Co do pozostałych pytań: naświetleń lampą Led, solarium czy swobodnego opalania przesyłam informację, że nie prowadzono badan w kierunku oceny skuteczności i bezpieczeństwa implantu w wymienionych warunkach.

Nie jesteśmy w stanie udzielić informacji czy wymienione okoliczności nie wpływają na działanie implantu."

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Jeśli chodzi o światło latarki z telefonu, to z całą pewnością nie wpływa ono na działanie czy skuteczność implantu antykoncepcyjnego.

W przypadku pozostałych kwestii, zwróciłam się z zapytaniem w tej sprawie do producenta implantu. Kiedy otrzymam odpowiedź, pojawi się ona w tym wątku.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły