Ameryka (anonim, 194.33.76.) Warszawa 5 lat temu

Doreta i Tramal.

75 mg do dorety jaki jest odpowiednik w mg. Tramalu

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

5 lat temu

Dzień dobry,

Doreta to lek dwuskładnikowy zawierajacy paracetamol i chlorowodorek tramadolu. Składniki działają przeciwbólowo. Doreta może zawierać:
- 37,5 mg chlorowodorku tramadolu plus 325 mg paracetamolu lub - 75 mg chlorowodorku tramadolu plus 650 mg paracetamolu.

Tramal to lek jednoskładnikowy - zawiera wyłącznie chlorowodorek tramadolu. Formy do połykania dostępne są w dawkach 50 mg, 100mg, 150mg i 200mg, przy czym wyższe dawki to tabletki, z których lek uwalnia się długo i powoli (tak zwane o przedłużonym uwalnianiu).

Oba preparaty dostępne są wyłącznie na receptę - w przypadku trudności z doborem dawki należy poradzić się lekarza. Jeśli będą potrzebne dodatkowe wyjaśnienia do tego pytania - proszę o wpis w tym wątku.

Załączam linki do materiałów, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/24481/doreta-75-mg-650-mg-tabletki-powlekane/ulotka https://www.gdziepolek.pl/produkty/79661/tramal-kapsulki/ulotka https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe

Pozdrawiam serdecznie!

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły