123ert (anonim, 31.0.123.)
około miesiąca temu, Warszawa

Pozytywny wynik testu PCR po przechorowaniu COVID-19 - czy to możliwe?

czy po przebyciu covid ok 2 miesiace temu może wyjsc pozytywny test pcr?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Pannanikt: okres zakaźności nie musi pokrywać się z dodatnim wynikiem badania PCR. Uważa się, że COVID-19 jest najbardziej zakaźny w okresie największego wydalania - tuż przed wystąpieniem objawów i w pierwszych dniach po ich pojawieniu się.

Pannanikt (anonim, 178.43.15.)
około miesiąca temu

Tak ale to wcale nie znaczy ze taka osoba zaraza jest cały czas w procesie pozbywania się wirusa; test pcr polega na badaniu namnożonego w laboratorium wirusa i nawet jego minimalna ilość wystarczy podczas gdy test antygenowy już będzie negatywny; wykonanie wówczas badania na przeciwciała IgG i pozytywny wynik będą informacja ze faza aktywna zakażenia jest zakończona i organizm wytworzył przeciwciała

Uzyskanie pozytywnego wyniku testu PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 jest możliwe 2 miesiącu po przebyciu choroby.

Zgodnie z doniesieniami naukowców, osoby, które przebyły COVID-19, mogą uzyskać pozytywny wynik testu RT-PCR wykrywającego materiał genetyczny wirusa SARS-CoV-2 jeszcze przez kilka do kilkunastu tygodni, nie będąc jednocześnie zakaźnym. Z tego powodu ponowne wykonanie testu u ozdrowieńców w okresie do 3 miesięcy od choroby powinno mieć miejsce jedynie u pacjentów, u których stwierdza się objawy infekcji wirusem SARS-CoV-2. Za bardziej wiarygodny uznaje się w tym przypadku test antygenowy.

Zachęcam do lektury artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/blog/co-po-covid-19-powiklania

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/szczepionki-na-covid-19