Iga (anonim, 77.65.107.)
około 1 lat temu, Warszawa

Dostępność szczepionek przeciwko odrze dla dorosłych

Chcę spytać o dostępność szczepionek przeciwko odrze dla dorosłych. Czy w Poznaniu w najbliższym czasie można się ich spodziewać w aptekach?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją otrzymaną od firmy GlaxoSmithKline - wytwórcy i podmiotu odpowiedzialnego za obrót iniekcją Priorix, data najbliższej dostawy szczepionki planowana jest na dzień dzisiejszy - 7.08.2019. W ciągu 7 dni lek będzie rozdystrybuowany do aptek i jego dostępność powinna się poprawić.

Dzień dobry,
Szczepionka przeciw odrze dostępna jest wyłącznie jako szczepionka skojarzona przeciw odrze, śwince i różyczce (tzw. MMR). W Polsce zarejestrowane są dwie szczepionki przeciwko odrze - Priorix i M-MRVAXPRO.

O problemach z dostępnością szczepionki M-MRVAXPRO pisaliśmy już tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/4996/mmrvaxpro-czy-szczepionka-m-m-rvaxpro-posiada-atest-dopuszczenia-do-sprzeda

Według informacji od producenta szczepionka Priorix ma się pojawić w hurtowniach farmaceutycznych pod koniec grudnia tego roku. Spodziewamy się zatem dostępności w aptekach w najbliższym czasie.
Szczepionki są najczęściej sprowadzane do apteki dla konkretnego pacjenta, warto zadzwonić do wybranej apteki w celu zamówienia szczepionki.

Dostępność leku Priorix będzie można śledzić pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64037/priorix-iniekcja/apteki/w-poznaniu

Zachęcam także do zapoznania się z naszymi artykułami na temat odry:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-odra-faktycznie-jest-niebezpieczna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-szczepic-dziecko-przeciwko-odrze

pozdrawiam,