Oliwka (anonim, 217.173.4.)
około roku temu, Warszawa

Kiedy Priorix pojawi się w aptekach w większej ilości?

Czy rzeczywiście w kwietniu będzie dostępna szczepionka Priorix w aptece, czy przesunięto datę pojawienia się szczepionki na później ? Czy wiadomo czy będzie to pierwsza połowa miesiąca czy druga?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją otrzymaną od firmy GlaxoSmithKline - wytwórcy i podmiotu odpowiedzialnego za obrót iniekcją Priorix, data najbliższej dostawy szczepionki planowana jest na dzień dzisiejszy - 7.08.2019. W ciągu 7 dni lek będzie rozdystrybuowany do aptek i jego dostępność powinna się poprawić.

Jak informuje producent szczepionki Priorix, z uwagi na poważne braki magazynowe, szczepionka jest trudno dostępna w aptekach. W pierwszej kolejności szczepionka ma trafić do przychodni i szpitali. Sytuacja miała ulec poprawie w I połowie lutego, jednak była to data orientacyjna i nie wiadomo kiedy lek wróci do aptek w większej ilości.

Dostępność leku w Polsce można śledzić pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/64037/priorix-iniekcja/apteki/w-polsce

Też czekałam ;) (anonim, 37.47.190.)
około roku temu

Szczepionka już jest dostępna ;)

Natka (anonim, 5.60.195.)
około roku temu

Podłączam się do pytania też szukam tej szczepionki dla córeczki i jak tylko gdzieś się pojawi to wszędzie jest odpowiedź że szczepionka zarezerwowana dla pacjenta ale skoro się pojawiają to skąd je biorą?