Anka (anonim, 79.163.219.)
około 25 dni temu, Warszawa

Czy to znak ciąży, jeśli nie czuję szyjki macicy?

Nie czuje szyjki macicy, wgl, czy to znak ciąży?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Być może taka jest Pani fizjologia - głębokość pochwy jest indywidualna. Przeciętna pacjentka jest w stanie dokonać samobadania w zakresie obecności nitek.

Anka (anonim, 79.163.219.)
około 24 dni temu

Partner czuje sznurki jak włoży palec, ale musi głęboko

Ginekolog obcina nitki do systemu pozostawiając 2-3 cm, które powinny być wyczuwalne, co można sprawdzić delikatnie wkładając palec do pochwy, tak by zbadać okolicę szyjki macicy. Jeśli przestała Pani wyczuwać nitki, to jak już napisałam jest to wskazaniem do kontaktu z lekarzem i kontroli położenia systemu. Nie musi to oznaczać, że jest Pani w ciąży, ale należy powstrzymać się ze współżyciem lub stosować antykoncepcję mechaniczną (na przykład prezerwatywę) do czasu, aż lekarz potwierdzi, że system znajduje się we właściwej pozycji.

Anka (anonim, 79.163.219.)
około 24 dni temu

Nie czuje ani szyjki macicy i sznureczków

Niestety trudno przesądzać, jaki jest powód, że "nie czuje Pani szyjki macicy". Otagowała Pani preparat Kyleena, który jest wkładką wewnątrzmaciczną. Być może zatem chodzi Pani o to, że nie wyczuwa Pani nitek od tego systemu? Taka sytuacja może sugerować przesunięcie się wkładki i wymaga kontaktu z lekarzem.

Ciążę można stwierdzić na podstawie testu ciążowego z moczu, testu na poziom gonadotropiny kosmówkowej z krwi lub poprzez wizytę u ginekologa. Więcej na ten temat: