Dzasta (anonim, 95.160.159.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy plamienia przez rok stosowania Kyleena są normalne?

Witam. Mam od roku wkładkę kyleene i od początku mam plamienia dość duże ale mniejsze niż miesiączkę bo miała bardzo obwita . I od roku cały czas sa te plamienia i sporo tez krwi leci i bardzo często. Juz nie wiem co robić czy to jest normalne czy mój organizm nie może się przyzwyczaić?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją zawartą w Charakterystyce Produktu Leczniczego Kyleena:
"Może zmienić miesiączki w taki sposób, że będą występować plamienia (skąpe krwawienie), nieregularne, krótsze lub dłuższe miesiączki, mniej lub bardziej intensywne krwawienia lub całkowity brak krwawienia. Może wystąpić krwawienie lub plamienie w środku cyklu, szczególnie w ciągu pierwszych 3 do 6 miesięcy stosowania systemu. Czasami krwawienie jest na początku bardziej obfite niż zwykle. Ogólnie biorąc, prawdopodobnie z każdym miesiącem stosowania systemu będzie można stwierdzić stopniowe zmniejszenie ilości i liczby dni trwania krwawienia. U części kobiet występuje całkowity zanik krwawień miesiączkowych".

Plamienia śródcykliczne mogą więc utrzymywać się około 3-6 miesięcy. Takie działanie niepożądane występują u więcej niż 1 na 10 kobiet stosujących Kyleenę.
Jeśli po tym czasie krwawienia nadal występują, może się tak zdarzyć, aczkolwiek powinna Pani skonsultować stan dróg rodnych na rutynowej wizycie u ginekologa.

Załączam dodatkowe informacje:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95362/kyleena-przyrzad
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji