SMk
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy producent określił przybliżoną datę pojawienia się Welbox w aptekach?

Witam, czy producent określił przybliżoną datę pojawienia się Welbox w aptekach? Dostępne w marcu niewiele mi daje, bo nie mam już zapasu tabletek i nie wiem czy na ten czas mam poprosić o inny lek, bo pozostałe leki zawierające bupropion są kilka razy droższe od Welbox :-(

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zgodnie z informacją od producenta oraz naszymi statystykami Welbox powoli wraca do aptek.
Jak udało mi się ustalić, dostawy do aptek są jednak niewielkie i na ten moment lek jest już chwilowo niedostępny w wiodących (deklarowanych przez producenta) hurtowniach, jak Farmacol czy PGF.
Dostępność leku w aptekach połączonych z portalem można sprawdzić tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/105737/welbox-tabletki-powlekane/apteki/w-polsce

Z informacji uzyskanych w dniu dzisiejszym od producenta wynika, iż dostawy leku Welbox opóźniły się, obecnie lek jest już w trakcie transportu i trafi na polski rynek z końcem kwietnia br.
Poprawa dostępności leku w aptekach nastąpić ma w pierwszym tygodniu maja br.

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację od producenta, iż Welbox jest już wyprodukowany i zapakowany. Po skomplementowaniu pełnej dokumentacji będzie organizowany transport do Polski. Powrót do hurtowni i aptek spodziewany jest w połowie kwietnia br.

W dniu dzisiejszym skontaktowaliśmy się z producentem leku Welbox:
Jak informuje producent, Welbox ma być dystrybuowany do aptek w ostatnim tygodniu marca br. Poprawy dostępności produktu można spodziewać się w I tygodniu kwietnia.

SMk
około 2 miesięcy temu

Czy moglibyście Państwo ponowić pytanie do producenta o dostępność Welbox? Czy są przewidywane dalsze opóźnienia?

Producent udostępnił informację, że z uwagi na opóźnienia na poziomie produkcji lek ma być dostępny na rynku w przybliżeniu w marcu 2021 roku. Nie określił natomiast dnia i godziny, kiedy miałoby to nastąpić. Z naszego doświadczenia wynika, że często nie jest to po prostu możliwe, ponieważ w przypadku trudności z produkcją, w grę wchodzi wiele zmiennych. Nie można też wykluczyć, że podana data ulegnie jeszcze przesunięciu.

Zachęcam do śledzenia poniższego linku oraz do zapisania się na powiadomienia o produkcie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/105737/welbox-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie