krypera (anonim, 217.97.237.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy osoby z łagodnym przerostem prostaty mogą stosować lek Mirtor?

Mój psychiatra leczy mnie Mirtorem z uzależnienia od Zolpidemu. Mam bardzo zadawalajace rezultaty ( już zszedłem z dawki zolpidemu o 2/3 ) mam jednak obawę, czy nie dojdzie do zatrzymania moczu, bo leczę się na łagodny przerost prostaty i prawie nie odczuwam parcia na pęcherz. Miksję muszę wywoływać drażniąc prącie. Psychiatra przekonuje, że nic mi nie grozi, a urolodzy są niejednoznaczni w opinii. Czy mogę bezpiecznie dokończyć terapię i jak mam się zabezpieczyć przed zatrzymaniem moczu ? Bardzo proszę o poradę i z góry dziekuję.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

krypera (anonim, 217.97.237.)
około miesiąca temu

Z całego serca dziękuję Pani za odpowiedź i szczegółowe wyjaśnienie. Kłaniam się nisko

Stosowanie leku Mirtor u osób z łagodnym przerostem prostaty nie jest przeciwwskazane, należy jednak zachować szczególną ostrożność wśród tej grupy pacjentów.

Z informacji zawartych w treści pytania wnioskuję, że skonsultował Pan stosowanie leku zarówno z psychiatrą, jak i urologiem. W ocenie psychiatry, korzyści płynące z terapii lekiem Mirtor przewyższają ewentualne ryzyko związane z zaburzeniami oddawania moczu. Pod warunkiem, że zachowa Pan środki ostrożności i będzie obserwował reakcję organizmu na lek, dokończenie kuracji będzie bezpieczne. Warto zwracać uwagę na objawy takie jak, bolesność w podbrzuszu czy parcie na pęcherz bez możliwości oddania moczu. Jeśli objawy, które obserwował Pan dotychczas nie ulegną zaostrzeniu, nie ma podstaw do przerwania terapii lekiem Mirtor.

Proszę pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu. Częstym błędem popełnianym przez pacjentów doświadczających problemów z oddawaniem moczu, jest ograniczenie przyjmowania płynów, które może prowadzić do zaostrzenia objawów.

Może Pan również pić napary z korzenia pokrzywy. ESCOP (European Scientific Cooperative on Phytotherapy) - międzynarodowa organizacja zrzeszająca narodowe stowarzyszenia fitoterapeutyczne państw europejskich, zaleca stosowanie pokrzywy w leczeniu zaburzeń oddawania moczu towarzyszącym łagodnemu przerostowi prostaty. Równocześnie, nie ma przeciwwskazań do stosowania naparów z korzenia pokrzywy, podczas przyjmowania leku Mirtor.

Poniżej znajdzie Pan linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne