Alex (anonim, 31.0.59.) Warszawa 2 lata temu

Jak to ustawić, żeby nie przesadzić: L-dopa, magnez, Mirtor, witamina B, kukurma, Ashwagandha, Pramolan, Omega 3, potas, Nasen, tryptofan?

Jestem po zabiegu dentystycznym, z którego nie byłem zadowolony, miałem ogromne problemy z adaptacja do mostu protetycznego, finalanie go zdjąłem.

W tym czasie leczyłem się lekami takimi jakimi jak clonazepamum I mirtor I epizodami lekiem nasen.
Wiele nie pomogły bałem się jesc.

Myślałem, że jak go zdejmę moje życie wróci do normy,niestety tak się nie stało.

Aktualnie rano mirtor 15 plus promolan 50mg i wieczorem 30 mg mirtor.

Postanowiłem dodatkowo oprzeć się na suplementach typu kukurmuka ashwagandha potas,omega 3, do I do tego ma dojść l dopa plus tryptofan.

Zauważyłem,że po zażyciu leku na sen zyje normalnie funkcjonuje nie uzyspia. Dorzucone są Wit b i magnez z potasem.

Czytałem, że na sen wyrzuca krew mozg dopamina dlatego czuje się normalnie jak ogien

Dlatego rozważam takie rozwiazanie

Rano l dopa 1, magnez 1, 15mirtor, wit b, kukurma 1,ashwagandha 1

Południe promolan, omega 3,magnez,ashwagandha

Wieczór mirtor 30,Wit b,potas, omega, lek nasen. Tryptofan

Mam duży kłopot rano by się ogarnąć z zadaniami myślami, brałem pół nasenne i po niej działam normalnie przez większą część dnia beż niej to jest jakiś horror.

Czytałem.ze na sen ma wyrzut dopamina do mozgu dlatego się czuje normalnie jak to teraz ustawić by wróciło do normy i przesadzić z niczym.

Dlatego myślę o tej l dopie żeby to zastąpić i wrócić do normalnosci

Proszę o fachowa pomoc

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Alex (anonim, 37.248.161.) 2 lata temu

Ok rozumiem.

Wczoraj przyjelem dawkę bioextin 20 mg rano i mirtor 30mg na wieczór i było ok.

Apetyt na wieczór i spokojne spanie.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Alex:

Jeśli miał Pan na myśli lek przeciwdepresyjny Bioxetin - jego łączenie z lekiem Mirtor może powodować zwiększenie stężenia mirtazapiny (substancji czynnej leku Mirtor) we krwi, co zwiększa ryzyko rozwoju objawów zespołu serotoninowego, o którym pisała wcześniej koleżanka.
W takiej sytuacji lekarz na podstawie informacji od Pana (odnośnie efektów leczenia, samopoczucia podczas terapii) powinien dobrać odpowiednią dawkę mirtazapiny.

Alex (anonim, 31.0.65.) 2 lata temu

Dziękuję za odpowiedź.

Z troski ojciec zapisał mnie do innego psychiatry.

Dostałem bioexpin i czuje się już po 1 dniu jakby wrocil stary dobry ja.

Z tą różnicą,że lekarz do tego dorzucił mi trittico na dobranoc zamiast mirtoru,który bardzo dobrze znosiłem zwłaszcza chodzi jeśli o apetyt i spanie.

Po trittico miałem platanine mysli i wracania do złych zdarzeń z przeszłości nie zamierzam przeżyć tego ponownie. A zjadłem 2/3 tabletki. Nie mogłem zasnąć. Rzekomo początkowo ma być z tym ciezko i mam ratować to clonazepamum,ale nie zamierzam wracać do lekow uzalezniajacych...

Zrobiłem również badania na niedobory, wyszło niski poziom prolaktyny, ediatrolu, testosteronu, d3 i sodu. Inne jak glukoza wit z gr b I kwas foliowy są ok.

Zatem powstaje pytanie

Czy mogę stosować bioextin rano 20mg I wieczorem mirtor 30 lub 45mg???

Wyrzucam suplementy, jedynie witaminy omega 3.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Proponowałabym zrezygnować co najmniej z części suplementów, które planuje Pan przyjmować.

Mirtazapina - składnik aktywny leku Mirtor - będący jednym z leków przeciwdepresyjnych, jest inhibitorem zwrotnego wychwytu serotoniny SSRI.
Pramolan jest natomiast trójpierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym, zawierającym opipramol, działającym przeciwlękowo i uspokajająco. Ułatwia zasypianie, znosi stany przygnębienia i poprawia samopoczucie.

Jednoczesne leczenie inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, do których należy Mirtor i opipramolem może prowadzić do wpływu tych leków na układ serotoninergiczny - poziom serotoniny (neuroprzekaźnika w mózgu) gwałtownie się zwiększa, prowadząc do wystąpienia zespołu serotoninowego.

Niektóre z objawów zespołu serotoninowego to gorączka, pocenie się, zwiększona częstość akcji serca, biegunka, (niekontrolowane) skurcze mięśni, dreszcze, wzmożenie odruchów, niepokój, zmiany nastroju, utrata przytomności. Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia razem kilku z wymienionych objawów.

L-dopa jest prekursorem dopaminy. Kurkuma wpływa na zwiększenie stężenia serotoniny i dopaminy w ośrodkowym układzie nerwowym. Prawdopodobnie wpływa na zahamowanie aktywności monoaminooksydazy odpowiedzialnej za rozkład m.in. serotoniny i dopaminy. Publikacje naukowe wskazują, że nie ma potrzeby ograniczania jej stosowania łącznie z lekami z grupy SSRI, jednakże u osób wrażliwych zaleca się zachowanie ostrożności ze względu na możliwe nasilenie działania leków Mirtor i Pramolan i wystąpienie objawów zespołu serotoninowego. Nie należy jej łączyć także z preparatami L-dopy ze względu na nasilenie działania.

Leków Mirtor i Pramolan nie należy stosować łącznie z preparatami zawierającymi tryptofan oraz Ashwagandhę, gdyż zwiększa to ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a zwłaszcza zespołu serotoninowego oraz nasilenia siły działania leku.

Proszę zatem nie wdrażać do terapii wspomnianych suplementów bez konsultacji z lekarzem. Odradzałabym także suplementację potasu bez zbadania jego poziomu we krwi.

Jeśli nie chce Pan przesadzić z niczym, a obecna terapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów, proponuję porozmawiać na ten temat z lekarzem.

Załączam opracowanie, które może okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-przyjmowanie-kilku-lekow-jednoczesnie-jest-bezpieczne

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły