Zosia (anonim, 83.26.159.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jakie znaczenie ma wynik USG dla ryzyka skorygowanego badań prenatalnych?

Witam poszukuje odpowiedzi na pytanie dotyczących badań prenatalnych. Czekam jeszcze na wyniki testu Pappa aczkolwiek po badaniu usg dostałam kartkę od lekarza z ryzykiem podstawowym jak również skorygownaym. Trisomia 13 ryzyko podstawowe wyszło wyzsze niż ryzyko skorygowane. Po samym badaniu usg wyszło wszystko dobrze. Proszę powiedzieć czy to ma w tym momencie jakieś znaczenie vzy bedzie mialo dopiero po naniesieniu wyników z testu Pappa ?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Na Pani pytanie mogę odpowiedzieć wyłącznie na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia, natomiast wiążącą informację może Pani uzyskać bezpośrednio od lekarza. Pani pytanie jest pytaniem typowo do specjalisty ginekologa, ponieważ farmaceuci nie przeprowadzają, ani nie analizują badań prenatalnych. Na forum Zapytaj Farmaceutę na pytania pacjentów odpowiadają aktualnie osoby z wykształceniem farmaceutycznym.

Przypuszczam, że ma Pani powyżej 35 lat, dlatego ryzyko podstawowe, które odnosi się do wieku jest tym wyższe, im jest Pani starsza. Ryzyko skorygowane uwzględnia inne parametry, w tym przypadku pomiary dokonane w badaniu ultrasonograficznym. Jeśli miała Pani wykonany test Pappa, to algorytm (wyliczeń dokonuje program komputerowy) uwzględni również wyniki biochemii i uzyska Pani ostateczny wynik ryzyka skorygowanego na podstawie zarówno USG, jak i badania krwi.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/ciaza
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/darmowe-leki-dla-kobiet-w-ciazy-ciaza-plus
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/torba-do-szpitala-czyli-co-zabrac-na-porodowke