Katarzyna (anonim, 188.146.99.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że po stosowaniu leku Lactovaginal pojawiły się wodniste upławy białego koloru i pieczenie?

Witam, po stosowaniu maści dopachowej Gynoxin (6 dni na noc) zaczęłam stosować laktovaginal. Czy to jest normalne że po stosowaniu laktovaginalu (na 3 dzien) pojawiły się wodniste uplawy lekko białego koloru i trochę piecze na zewnątrz, czy to wydostaje się lek z pochwy jak w przypadku maści czy to jest nienormalne? Przy ostatnim użyciu maści zauważyłam lekkie krwawienie przy wydzieleniu się maści z pochwy. Podczas stosowania wyżej wymienionych leków rano i wieczorem omywalam okolice intymne ciepłym naparem z rumianku, czy pieczenie za zewnątrz okolic intymnych może być przez długie stosowanie rumianku?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nikt nie robi cyrku z tego, co Pani napisała, ani nie ma nic złego w tym, że Pani popełniła literówkę. Nasze doświadczenie pokazuje, że owszem - pacjenci stosują maści dopochwowe w różne inne miejsca, stąd w naszym obowiązku leży zadbanie o to, aby pacjent otrzymał od nas rzetelne i prawidłowe informacje odnośnie stosowania leku. Cieszę się, że zaaplikowała Pani lek prawidłowo.

Katarzyna (anonim, 188.146.99.)
około 5 miesięcy temu

Proszę Pani to jest zwykła literówka nie trzeba robić z tego cyrku, oczywiście że maść była stosowana dopochowo, a nie pod pachy

Nie istnieje środek o nazwie "maść dopachowa". Produkt Gynoxin stosuje się bowiem dopochwowo, nie pod pachę.

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego Lactovaginal:
"Bardzo rzadko, tj. rzadziej niż u 1 pacjentki na 10 000, mogą wystąpić
miejscowe działania niepożądane, takie jak: swędzenie, pieczenie, zwiększona wydzielina z pochwy." Opisane zatem przez Panią zjawisko nie jest normalne - jest działaniem niepożądanym leku, nie skutkiem podmywania się naparem z rumianku.

W obecnej sytuacji sugerowałabym odstawienie leku Lactovaginal i obserwację okolic intymnych przez 1-2 dni. Jeśli objawy nie ustąpią lub będą się nasilać, należy skonsultować się z ginekologiem.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane