---OMNi-BiOTiC Panda - pytania

Katarzyna  (anonim, 31.60.118.) Warszawa 1 rok temu

Czy leki na infekcję intymną mogą wpłynąć na skuteczność antykoncepcji Asubtela?

Dzień dobry, przyjmuje dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i ostatnio zmagałam się z infekcja pochwy. Proszę o informacje, czy podane preparaty jakkolwiek mogły osłabić działanie tabletek (Asubtela):
- Gynoxin Uno - krem Clotrimazolum - potem Lactovaginal.

Aktualnie jestem w 19 dniu cyklu, boli mnie podbrzusze oraz piersi. Generalnie przyjmuje tabletki idealnie i uważam na wszystkie interakcje, dlatego zastanawiam się czy podane leki mogły zaburzyć skuteczność. Czy wskazane objawy mogą być np. efektem zbliżającego się krwawienia, albo skutkiem ubocznym tabletek lub może (ból brzucha) sygnałem, ze nie doleczyłam infekcji. Bardzo proszę o opinie

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Katarzyna:

Ryzyko wystąpienia działań niepożądanych może wzrastać wraz z czasem trwania terapii. Nie oznacza to natomiast, iż lek działa wówczas słabiej. Tabletki, jeśli stosowane są regularnie nadal zachowują swoje działanie.
Więcej informacji znajdzie Pani w podobnym wpisie:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/52486/vibin-czy-zle-dobrane-tabletki-antykoncepcyjne-moga-byc-nieskuteczne

Katarzyna  (anonim, 45.11.60.) 1 rok temu

Dziękuje Pani za odpowiedź. Na tabletkach jestem już ponad 1 rok. Mam wrażenie, ze z czasem działania niepożądane się zwiększyły- ból piersi, ból podbrzusza i duże wahania nastrojów. Czy może być to objaw źle dobranych tabletek? Usłyszałam kiedyś podczas jednej wizyty u ginekologa, ze tabletki te mogą być „za słabe” (dla mnie/dobrane dla mnie). Czy to jest tak, ze jak słyszę, ze tabletki są „za słabe” oznacza to, że nie działają na mnie i nie chronią przed ciąża? Czy działanie niepożądane tabletek mogą pojawić się z czasem?

Aleksandra Berdys Farmaceuta

1 rok temu

Przyjmowane przez Panią preparaty Gynoxin Uno, krem Clotrimazolum i Lactovaginal nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji Asubtela.

O tym jakie leki wpływają na skuteczność antykoncepcji tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Ból brzucha, bolesność i tkliwość czy obrzmienie piersi oraz plamienia (lub nawet krwawienia, zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania tabletek antykoncepcyjnych) mogą być efektem wystąpienia działań niepożądanych tabletek.

Jak długo jest Pani już na tabletkach antykoncepcyjnych?

Jest bardzo wiele przyczyn bólów brzucha i z całą pewnością nie diagnozuje się ich przez internet. Jeśli dolegliwości są uporczywe i nie ustępują, należy zgłosić się do lekarza.

Warto również wykonać badanie mikrobiologiczne moczu, w celu wykluczenia infekcji.

Wizyta u lekarza (ginekologa) jest tutaj konieczna.

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/infekcje-intymne-jak-sobie-poradzic
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/gynoxin-leki-na-infekcje-intymna

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły