Wictoria3 (anonim, 83.28.218.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy ustąpią skutki uboczne po leku Firmagon?

Dzień dobry,
mam ogromną prośbę o udzielenie mi formacji na temat skutków ubocznych Firmagonu - tata otrzymał podwójną dawkę, czyli zużyto dwa zestawy jednocześnie dwa tygodnie temu. Od tamtej pory cierpi na zawroty głowy powodujące utratę równowagi i upadki. Kiedy ustąpią skutki uboczne i czy po podaniu następnej dawki skutki te będą się nasilać? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Firmagon - tak jak każdy lek - może wywoływać skutki uboczne. Uczucie zmęczenia i zawroty głowy są częstymi działaniami niepożądanymi, które mogą wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jeśli są nasilone na tyle, że powodują upadki, to należy ograniczyć wszelką aktywność mogącą prowadzić do urazów lub stosować asekurację.

Degareliks jest antagonistą hormonu uwalniającego gonadotropiny (GnRH) wskazanym w leczeniu mężczyzn z zaawansowanym hormonozależnym rakiem gruczołu krokowego. W tego typu dolegliwości najważniejsze jest uzyskanie skuteczności terapii, często pomimo uciążliwych skutków ubocznych. Oczywiście nie oznacza to, że należy je lekceważyć. O wystąpieniu działań niepożądanych o znacznym nasileniu należy poinformować lekarza prowadzącego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Ze względu na fakt, że działania niepożądane występują w sposób statystycznie zmienny i bardzo indywidualny, trudno mi odpowiedzieć, kiedy ustąpią i czy nie nawrócą po kolejnej dawce leku. Należy się jednak z tym liczyć.

Załączam dodatkowe informacje:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym