kuba (anonim, 5.173.249.)
około 5 miesięcy temu, Poznań

W której aptece kupię szczepionkę przeciwko grypie?

w ktorej aptece moge kupicszczepionke przeciw grypie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Edi (anonim, 89.151.40.)
około 3 miesięcy temu

Pytam kiedy

Ryszard (anonim, 5.173.186.)
około 5 miesięcy temu

Czy żeby dostawać informacje o dostępności wszystkich szczepionek Vaxigrip/Influvac/Fluarix/Fluenz wystarczy, że zapiszę swój adres email w polu "Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi", tak jak proponuje pani Katarzyna ? Czy też muszę otworzyć różne wątki dotyczące różnych szczepionek czy może jeszcze inaczej ? Zależy mi bardzo na otrzymaniu informacji o aptekach w Krakowie, pozdrawiam

Nasz portal nie jest portalem rządowym, w związku z czym nikłe są szanse, że Pani wpis dotrze do przedstawicieli rządu, jeśli będzie go Pani zamieszczać w tym miejscu.

Seniorka (anonim, 89.79.108.)
około 5 miesięcy temu

Namawiają żeby seniorzy szczepili się przeciw grypie,tylko gdzie to zrobić?To dbanie o seniorów to jest farsa nikogo nie obchodzą seniorzy.Rządzie obudż się!!!!!!!

Przesyłam link do śledzenia dostępności szczepionek przeciwko grypie w aptekach połączonych z naszym systemem:
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95340/vaxigrip-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/95682/influvac-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/produkty/30578/fluenz-tetra-aerozol/apteki/w-polsce

Szczepionka Influvac Tetra ma trafić do aptek w ostatnim tygodniu października 2020 r.

Fluenz Tetra dotarł do hurtownii 16 października.

Fluarix Tetra ma się pojawić w aptekach w listopadzie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/103388/fluarix-tetra-przeciw-grypie-iniekcja/apteki/w-polsce

Z działu handlowego firmy Sanofi Pasteur otrzymaliśmy wiadomość, iż do hurtowni farmaceutycznych dostarczono ostatnią partię szczepionki VaxigripTetra.
Firma dostarczyła na polski rynek 1 mln 300 sztuk szczepionki i na ten sezon nie planuje już kolejnych dostaw, jednak w dalszym ciągu podejmuje starania mające na celu sprowadzenia na rynek polski dodatkowych dawek szczepionki Vaxigrip Tetra.
Nie wiadomo jednak kiedy i czy rzeczywiście kolejne partie leku dotrą do Polski.

Proszę pamiętać - nie jest możliwe określenie przez nas, kiedy dany lek dotrze do konkretnej miejscowości czy konkretnej apteki. Jeśli pojawi się w hurtowniach, tak jak wspomniałam, wszystkie apteki, które są z nią połączone, będą mogły ten lek zamówić.

Szczepionki przeciwko grypie nie mogą być wydawane zamiennie na tę samą receptę.
Na stronie rządowej pojawił się oficjalny komunikat dotyczący realizacji recept na szczepionki po upływie 30 dni od daty wystawienia przez lekarza. Według komunikatu recepty "powinny móc być" realizowane po upływie tego terminu - podejrzewam jednak, że chodzi o recepty pełnopłatne (na 100%).

Jeśli chodzi o możliwość zapisania się na szczepionkę, to nie gromadzimy danych na temat placówek, które prowadzą tego typu praktyki, a sami nie zapisujemy pacjentów na szczepionki przeciwko grypie i nie przekazujemy takich danych aptekom.

Osoby z chorobami przewlekłymi, nowotworowymi, szczepiące się co rok oraz seniorzy, na chwilę obecną, nie są uprzywilejowani w pierwszeństwie zakupu szczepionek przeciwko grypie.

Od dnia 18 września 2020 r. ograniczono ilość szczepionki VaxigripTetra, Influvac Tetra i Fluarix Tetra wydawanej na jednego pacjenta w wieku od 9 roku życia w aptece ogólnodostępnej lub punkcie aptecznym produktu do nie więcej niż 1 ampułko-strzykawka na 180 dni.
Oznacza to, że pacjent powyżej 9 roku życia otrzyma tylko jedną szczepionkę z wymienionych na okres 180 dni.

Dzieci w wieku poniżej 9 roku życia mogą otrzymać nie więcej niż 2 ampułko-strzykawki leku VaxigripTetra bądź Influvac Tetra bądź Fluarix Tetra na 180 dni. Wynika to z faktu, iż u osób w tym wieku, które nigdy wcześniej nie były szczepione przeciwko grypie, należy podać drugą dawkę po upływie co najmniej 4 tygodni.

Zachęcam do zapisania się na powiadomienia na podanych wyżej stronach produktów wybierając po lewej stronie przycisk: "Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Vaxigrip/Influvac/Fluarix/Fluenz". W ten sposób można otrzymywać aktualne informacje o dostępności leku na swój adres e-mail.

Przesyłam materiały, które mogą zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/blog/szczepionka-na-grype-w-aptece-od-reki-tak-ale-nie-w-polsce
- https://www.gdziepolek.pl/blog/rekordowe-zainteresowanie-szczepionkami-na-grype
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-szybko-wyleczyc-grype
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/szczepienia-na-grype-dla-kogo-sa-przeznaczone
- https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-grype
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-zrobic-gdy-podejrzewasz-u-siebie-koronawirusa