Bea1 (anonim, 79.189.60.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Jaki lek w okresie menopauzy pomoże kontrolować masę ciała?

Jaki lek na dolegliwości menopauzy skutecznie pomoże kontrolować masę ciała?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Niestety nie ma złotego leku, który będzie skutecznie kontrolował masę ciała. Tym bardziej w okresie menopauzy, kiedy zachodzi wiele zmian hormonalnych, na które najczęściej nie mamy dużego wpływu (no chyba że wdrożymy leczenie hormonalne).

Najskuteczniejsze metody w kontroli masy ciała (i łagodzeniu objawów menopauzy) to metody naturalne- musi Pani zadbać o regularny wysiłek fizyczny (chociażby codzienne spacery), dietę pełną warzyw i owoców, oraz unikać picia alkoholu i palenia papierosów, które nasilają objawy menopauzy.
Zdrowy styl życia przynosi w tym przypadku najlepsze efekty i przy okazji poprawia nastrój.

Dodatkowo może Pani wspomagać się lekami dostępnymi bez recepty lub suplementami diety.
Jednym z produktów, które często polecam jest Remifemin. Zawiera on wyciąg z pluskwicy groniastej, który pozwala regulować gospodarkę hormonalną u kobiet, a tym samym łagodzi objawy i dolegliwości związane z menopauzą tj. nagłe uderzenia gorąca, nadmierne pocenie się, zaburzenia snu, wzmożone napięcie nerwowe i zwiększona pobudliwość.
W kontroli masy ciała mogą Pani pomóc również preparaty, które zawierają w składzie chrom, ekstrakty z młodego jęczmienia, gorzkiej pomarańczy, czy zielonej kawy i herbaty.
Takim produktem jest np. Linea 40+, czy Młody jęczmień.

Aby skuteczniej kontrolować masę ciała, warto, w tym czasie spożywać również błonnik (możemy go również dostarczać naturalnie np. jedząc owsiankę, czy produkty pełnoziarniste), ale trzeba pamiętać przy tym o piciu dużej ilości wody, sok z aloesu, czy napary z ostrokrzewu paragwajskiego (czyli popularna ostatnio yerba mate).

Poniżej wysyłam link do dostępności leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/43718/linea-40-tabletki/apteki/w-warszawie

oraz artykuł o menopauzie, który może Panią zaciekawić:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/menopauza-jak-zmniejszyc-dolegliwosci