Zefirek55 (anonim, 176.61.59.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Dlaczego moja sperma ma kolor brązowy?

Witam. Ranlostin zazywam wieczorem od ponad roku. Takie mam zalecenie. Zaniepokoil mnie od pewnego czasu kolor spermy, jest brazowy. Z lekarzem nie moge sie skontaktowac poniewaz mieszka za granica, a sytuacja jest jak jest kazdy wie. Czy ktos moze mi cos poradzic w tym temacie? Prosze o pomoc lekarza ,a nie znachorow wszelkiej masci. Pozdrawiam.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Prawidłowy kolor spermy to biały lub perłowoszary. Brązowy kolor spermy może wskazywać na obecność w niej krwi i jest wskazaniem do konsultacji z urologiem.

Krew w spermie może pochodzić z układu moczowego (w tym z prostaty, którą jak rozumiem leczy Pan lekiem Ranlosin) lub z jądra.

Przyczyną obecności krwi w spermie lub brązowego koloru spermy może być zapalenie cewki moczowej, zapalenie gruczołu krokowego lub inne schorzenia tego narządu, infekcje układu moczowo-płciowego różnego pochodzenia, w tym choroby przenoszone drogą płciową, urazy, guzy, ale także problemy z krzepnięciem. Nie da się w drodze konsultacji internetowej ustalić przyczyny, ponieważ konieczne będzie zapewne badanie gruczołu krokowego, jąder i najądrzy, a być może także posiew moczu i nasienia. Krew w spermie nie musi od razu oznaczać poważnej choroby, ale nie należy bagatelizować tego objawu i w mojej ocenie wizyta u lekarza jest koniecznością.

Może Pan udać się do lekarza w miejscu swojego aktualnego pobytu. Nieco informacji na temat realizowania potrzeb zdrowotnych za granicą można przeczytać w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-kupic-leki-za-granica

Zefirek55 (anonim, 176.61.59.)
około 7 miesięcy temu

Tak prosze.

Na naszym forum na pytania odpowiadają magistrowie farmacji, nie lekarze, w związku z czym proszę określić, czy mamy udzielić Panu porady, czy też nie, ponieważ nie bardzo wiem, kogo ma Pan na myśli pod pojęciem "zanchorów wszelkiej maści".