Pacjent (anonim, 5.173.96.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jaki zamiennik leku Ranlosin nie będzie wywoływał biegunki?

Witam.Lekarz przepisał mi Ranlosin 0,4 rano po posilku .Niestety mam biegunkę po tym leku nie mogę go przyjmować czy moze jest inny lek o takim dzialaniu jak Ranlosin który nie powoduje biegunkę
Proszę o poradę.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Zamienniki leku Ranlosin, a więc preparaty mające ten sam skład i to samo działanie, będą powodować dokładnie te same skutki uboczne, a więc biegunkę.

W grę wchodzi zmiana leku na inny, o innym składzie, jednak należy pamiętać, że nie da się z wyprzedzeniem określić, że dany lek nie wywoła u Pana okreslonych skutków ubocznych. Każdy lek może, ale nie musi wywołać działania niepożądane. Wszystkie dotychczas zgłoszone i zarejestrowane są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku, jednak należy pamiętać, że mogą pojawić się także inne, ktoeych dotychczas nie zgłoszono.
Dobór leku w taki sposób, aby nie wywoływał on określonych skutków ubocznych, niestety, możliwy jest tylko metodą prób i błędów.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pan innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane