Sebek (anonim, 31.0.26.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łącznie stosować Prokit, Argadopin, Triplixam i Bibloc?

Czy lek prokit argadopin. Triplixam i biblock. Można stosowac lacznie. Bo bardzo złe się czuje

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Polecam więc tym bardziej skonsultować się z lekarzem. Nie ma za co ;)

Sebek (anonim, 37.248.165.)
około 8 miesięcy temu

Bardzo serdecznie Pani dziękuję A jeśli chodzi o samopoczucie to jest okropne cały czas jestem slaby i tak jakbym miał grype oraz zauwarYlem biały jezyk

Sebek (anonim, 37.248.165.)
około 8 miesięcy temu

Bardzo serdecznie Pani dziękuję A jeśli chodzi o samopoczucie to jest okropne cały czas jestem slaby i tak jakbym miał grype oraz zauwarYlem biały jezyk

Wymienione leki można przyjmować razem tylko, jeśli zostały przepisane przez jednego lekarza, lub jeśli lekarze przepisujący te preparaty byli poinformowani o tym, jakie inne leki pacjent już zażywa, na jakie dodatkowe schorzenia cierpi i tylko w takiej kombinacji (kolejności), jak wynika z tych zaleceń.

Stosowanie leku Triplixam - którego jednym ze składników czynnych jest perindopril należący do inhibitorów konwertazy angiotensyny, wraz z lekiem Argadopin zawierającym allopurynol, może prowadzić do zwiększonego ryzyka leukopenii - zbyt małej liczby krwinek białych - nasilać i przedłużać to działanie, a przez to zdolności organizmu do walki z drobnoustrojami. U takiego pacjenta rośnie więc ryzyko wystąpienia zakażeń zarówno bakteryjnych, jak i wirusowych.

Podczas jednoczesnego stosowania leków zawierających allopurynol i perindopril zgłaszano zwiększone ryzyko nadwrażliwości, szczególnie przy zaburzonej czynności nerek. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku połączenia indapamidu - leku moczopędnego będącego składnikiem środka Triplixam oraz allopurynolu.

Leki moczopędne mogą także zwiększać stężenie moczanów w surowicy krwi, co może prowadzić nasilenia objawów dny moczanowej oraz zwiększać ryzyko powstawania kamieni w drogach moczowych.

Leki Triplixam i Bibloc wpływają na ciśnienie tętnicze krwi w związku z czym ich jednoczesne przyjmowanie może doprowadzić do większego spadku ciśnienia, co często w terapii skojarzonej jest zjawiskiem korzystnym i pożądanym, jeśli leki są przyjmowane prawidłowo. Leki te mogą także wpływać na stężenie glukozy we krwi.

Jeśli czuje się Pani źle, należy się skonsultować z lekarzem/lekarzami, którzy zapisali Pani leki.

Proszę pamiętać, że działania niepożądane leków powinno się zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie. Zgłaszając działania niepożądane pomaga Pani innym pacjentom, również swoim bliskim, którzy kiedyś także mogą potrzebować tego samego leku. Krok ten pozwala także zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych i aktualizować dane na ich temat.
O tym, jak to zrobić, pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane