Zenon (anonim, 89.230.41.)
około 9 miesięcy temu, Przasnysz

Jaki lek bez recepty można zastosować w stanach napięcia nerwowego i na uspokojenie?

Szanowni Państwo,
proszę o polecenie leku bez recepty w stanach napięcia nerwowego i na uspokojenie ale nie usypiającego (w tabletkach).
Z poważaniem
Zenon

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W aptekach jest duży wybór tego typu produktów, jednak z przewagą suplementów diety. Suplementy diety mają uzupełniać nasze pożywienie. Status leku (produktu leczniczego) o właściwościach uspokajających mają na przykład Valerin Max:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81232/valerin-max-tabletki-powlekane/ulotka
Valerin Max jest wskazany w łagodnych stanach napięcia nerwowego i uczucia niepokoju. Producent nie wymienia działania nasennego, jednak kozłek (składnik tych tabletek) znany jest z tego, że znajduje takie zastosowanie (więcej poniżej). Zgodnie z ostrzeżeniami - Valerin Max może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Dostępne bez recepty leki o właściwościach wyciszających to preparaty ziołowe, często złożone (wieloskładnikowe) - np. Persen Forte, Valused czy Tabletki uspokajające Labofarm. Surowce w nich zawarte mają działanie wielokierunkowe uspokajające i ułatwiającym zasypianie. Nie są to jednak leki nasenne w rozumieniu silnego efektu wprowadzającego pacjenta w fazę snu. Tego typu produkty zażywane na noc po prostu usposabiają do snu. Więcej na ten produktów na stres oraz zaburzenia nerwicowe można przeczytać w naszych opracowaniach:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zaburzenia-lekowe-nerwica
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-poradzic-sobie-z-nerwica