Słamyl (anonim, 37.47.225.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie preparaty Adatam i Prostamol Uno?

Czy jeśli zażywam Adatam, to mogę brać Prostamol, czy te leki się wykluczają? Mam cukrzycę. nadciśnienie, żylaki nóg, przerost prostaty.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma przeciwwskazań do jednoczesnego stosowania leków Adatam i Prostamol Uno, a ich działania wzajemnie się nie wyklucza. Nie oznacza to jednak, że można je stosować łącznie u każdego pacjenta.

Oba leki stosowane są w łagodzeniu objawów związanych z przerostem gruczołu krokowego. Zawarta w preparacie Adatam tamsulozyna powoduje rozkurcz mięśni gładkich gruczołu krokowego i cewki moczowej, łagodząc głównie takie objawy jak parcie na mocz oraz częstomocz dzienny i nocny. Prostamol Uno jest natomiast lekiem roślinnym, zawierającym ekstrakt z palmy sabalowej, łagodzącym objawy związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy.

Jak widać wskazania do stosowania obu preparatów nieznacznie się różnią, dlatego warto skonsultować z lekarzem zalecającym stosowanie leku Adatam, czy w Pana przypadku, wspomaganie leczenia preparatem zawierającym ekstrakty roślinne jest potrzebne i czy przełoży się to na poprawę jakości życia. Być może lekarz na podstawie wyników badań i obecnego stanu zdrowia, zdecyduje, że dołączenie kolejnego leku w Pana przypadku może negatywnie wpłynąć na całość terapii.

Poniżej znajdzie Pan linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-wyleczyc-chora-prostate
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba