Anonim (anonim, 81.167.213.)
około 2 lat temu, Warszawa

Czy Adatam powoduje problemy z ejakulacją?

Lekarz zapisal mi adatam na nieprawidlowa mikcje jednak na drugi dzien po zarzyciu pojawil sie problem, brak ejakulacji. Troche minie nim sie dostane do lekarza. Czy po odstawieniu leku sytuacja wroci do normy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

Lek Adatam zawiera tamsulozynę. Zgodnie z ulotką przylekową do częstych działań niepożądanych (mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów) zalicza się nieprawidłowy wytrysk lub jego zaburzenia wytrysku. Może być to wytrysk wsteczny (nasienie nie wydostaje się z organizmu przez cewkę moczową, tylko cofa się do pęcherza moczowego), bądź objętość wytrysku jest zmniejszona lub niemożliwe jest osiągnięcie wytrysku. Zgodnie z informacją producenta "objawy te nie stanowią zagrożenia dla pacjenta".

Jeśli jest Pan mimo wszystko zaniepokojony lub to działanie niepożądane jest dla Pana nie do zaakceptowania - proszę skontaktować się z lekarzem. Objawy wprawdzie powinny ustąpić po odstawieniu leku, ale kuracja nie będzie skuteczna, jeśli preparat nie będzie stosowany przez zalecony przez lekarza okres.

Podobny problem opisywał na tym forum także inny pacjent:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/630/tamsulosin-lek-adatam-a-problem-z-wytryskiem

Ponadto skutki uboczne po zastosowaniu leków można i należy zgłaszać, o czym napisaliśmy w artykule „Jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane”:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Zaciekawić może Pana także artykuł:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/stosowanie-lekow-a-seks

Pozdrawiam serdecznie!