Barbieblack (anonim, 31.135.192.)
około roku temu, Warszawa

Jaki zamiennik Zalanzo można brać w ciąży?

Ktory zamiennik zalanzo mozna brac w ciazy? Aktualnie 6tc. Bralam zalanzo przed tym jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy(okolo 3 dni temu) zgaga coraz gorsza z dnia na dzien. Blagam o pomoc.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W okresie ciąży wszystkie leki powinna Pani stosować pod nadzorem lekarza. Zasada jest taka, że stosuje się minimum farmakoterapii przez możliwie krótki czas, unikając - o ile to możliwe - przyjmowania leków w pierwszym trymestrze.

Zastosowanie "zamiennika" w rozumieniu innego leku z tym samym składnikiem będzie bezcelowe. Natomiast spośród inhibitorów pompy protonowej (grupy leków to których należy także lanzoprazol, składnik aktywny leku Zalanzo) najwięcej informacji na temat stosowania w okresie ciąży dotyczy omeprazolu. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13000/mesopral-czy-podejrzewajac-ze-moge-byc-w-ciazy-moge-stosowac-lek-mesopral
Proszę jednak nie stosować leków z tym składnikiem czynnym bez porozumienia z ginekologiem, nawet tych dostępnych bez recepty.

W ciąży dopuszczalne jest także stosowanie leków zobojętniających kwas żołądkowy, często w połączeniu z substancjami osłonowymi, takich lek Gaviscon czy Rennie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/66723/rennie-antacidum-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/66723/rennie-antacidum-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/32050/gaviscon-o-smaku-miety-tab-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/32050/gaviscon-o-smaku-miety-tab-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/ulotka
Natomiast nie działają one w taki sam sposób jak lek Zalanzo. Stosowanie tych leków przez długi czas także może nie być wskazane.

Więcej informacji na interesujący Panią temat można znaleźć w poniższym opracowaniu:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/zgaga-w-ciazy