Kasia (anonim, 78.11.34.)
około 8 miesięcy temu, Warszawa

Czy Fraxiparine należy się w ciąży na zniżkę i kto może wystawić na ten lek receptę refundowaną?

Witam, dlugo staramy sie z mezem o dziecko, po wynikach na trombofilie wrodzona okazalo sie ze mam uszkodzone dwa geny, teraz lekarz przy in vitro zlecil mi brac zastrzyki Flexiparyne ( heparyna).Codziennie robie jeden zastrzyk, bede musiala brac przez całą ciąże. Czy należy mi sie znizka?czy musze kupowac zastrzyki pelno platne?Kto moze wypisac taka recepte ze znizka?
Prosze o informacje.z gory dziekuje Kasia

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Nie ma leku "Flexiparyne", być może chodzi Pani o lek w ampułkostrzykawkach pod nazwą Fraxiparine, zawierający nadroparynę wapniową - substancję z grupy heparyn drobnocząsteczkowych.

Wskazania refundacyjne, umożliwiające pacjentowi dostęp do leku ze zniżką la leku Fraxiparine są bardzo obszerne. Wybrałam kilka, mających zastosowanie do kobiet w ciąży. Są to między innymi zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania, niedobór białka C lub niedobór białka S; profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży - w przypadkach innych niż określone w Charakterystyce Produktu Leczniczego. Trudno mi powiedzieć, czy "uszkodzenie dwóch genów" oznacza, że występują u Pani któreś z powyższych wskazań, ale przypuszczam, że jest to możliwe.

Ostatecznie o tym, czy pacjenta ma wskazania refundacyjne decyduje lekarz - stawia od rozpoznanie, które ma uzasadnienie w dokumentacji medycznej pacjenta i wystawiając receptę wskazuje zniżkowy poziom odpłatności.

Każdy lekarz może wypisać Pani lek ze zniżką, jednak powinna Pani dysponować informacją od lekarza, który stwierdził potrzebę stosowania leku Fraxiparine wraz rozpoznaniem, z którego będzie wynikać, że mieści się ono we wskazaniach refundacyjnych.

Prawdopodobnie w tym roku wejdzie w życie program bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży. W projekcie uwzględnione są również leki takie jak Fraxiparine:
https://www.gdziepolek.pl/blog/bezplatne-leki-dla-kobiet-w-ciazy-program-ciaza

Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/kiedy-lek-nalezy-sie-na-znizke
Załączam ponadto dodatkowe informacje o leku Fraxiparine:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/31189/fraxiparine-iniekcja
https://www.gdziepolek.pl/produkty/31189/fraxiparine-iniekcja/ulotka