Anonim (anonim, 5.60.87.)
około roku temu, Warszawa

Czy po zastosowaniu alkoholowego wyciągu z dziurawca może wystąpić podwyższony puls?

Czy po zastosowaniu alkoholowego wyciągu z dziurawca może wystąpić podwyższony puls mam 119 na 81 puls81?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Materiały dla leku Intractum Hyperici Phytopharm nie zawierają informacji, aby mógł on mieć wpływ na parametry ciśnienia krwi czy tętno. Znane i opisane działania niepożądane dla tego leku to zaburzenia żołądkowo-jelitowe, skórne reakcje alergiczne oraz zmęczenie, a także reakcje fototoksyczne (oparzenia skóry, bóle głowy). Nie można całkowicie wykluczyć wpływu, ponieważ nie zawsze wszystkie możliwe efekty są poznane, jednak wydaje się on mało prawdopodobny.

Ponieważ znane są liczne interakcje dziurawca z innymi lekami, warto uważnie zapoznać się z ulotką. Może to być jedna z przyczyn wystąpienia skutków ubocznych podczas terapii przetworami dziurawca.

Wartości prawidłowego pulsu są zmienne w zależności od wieku i od kondycji danej osoby i mogą wahać się pomiędzy 60-100 uderzeń/minutę. Jednostkowy wynik pomiaru niewiele mówi, nie wiadomo także czy został wykonany w spoczynku czy po aktywności, czy towarzyszą mu jakieś dodatkowe dolegliwości. Należy zastanowić się, jaki puls zwykle występuje i czy znacząco różni się od tego z podanego pomiaru.

Jeśli dzieje się coś niepokojącego, pojawiło się jakieś złe samopoczucie, czy też przykład ból lub kołatanie serca - należy zgłosić się do lekarza.

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Intractum Hyperici Phytopharm:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38077/intractum-hyperici-phytopharm-plyn/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/38077/intractum-hyperici-phytopharm-plyn/ulotka
Jest to tradycyjny lek roślinny stosowany w celu łagodzenia przejściowych stanów wyczerpania nerwowego. Dodaję w związku z tym linki do materiałów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica