---CeraVe - ZF

Tina (anonim, 37.30.16.) Warszawa 4 lata temu

Czy można podnieść temperaturę ciała lekami?

Od tygodnia mam niska temperature 35,7 czy mozna ja podwyzszyc jakimis lekami? Czy to grozne dla organizmu? Nie jestem chora a badania krwi ok.

5 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Nie można podnieść temperatury ciała lekami.

Zazwyczaj obniżenie temperatury ciała wnika z błędu pomiaru. Dlatego w pierwszej kolejności warto upewnić się, czy urządzenie użyte do badania temperatury jest sprawne i zastosowane zgodnie z ulotką.

Przesyłam link do naszej analizy termometrów bezdotykowych, gdzie można znaleźć szereg pomocnych informacji oraz zamówić termometr z dostawą do domu lub odbiorem w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-termometr-wybrac

Jeśli temperatura została zmierzona poprawnie, a wartości oscylują jednorazowo w granicach poniżej normy - wówczas nie ma powodów do obaw.

Jeśli jednak sytuacja będzie się powtarzać, warto skonsultować się z lekarzem.
Z teleporady można skorzystać tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Być może konieczna będzie dalsza diagnostyka, np. kontrola parametrów pracy tarczycy, wątroby czy nerek.

Rosa (anonim, 82.115.78.) 4 lata temu

Ja polecam upewnić się, że termometr właściwie wskazuje, w moim przypadku zbyt niska temperatura wiązała się z zepsutym termometrem elektronicznym, teraz mam na podczerwień Diagnostic i temperatura jest prawidłowa.

B (anonim, 188.146.45.) 4 lata temu

Niska temp jest często przy niskim metabolizmie. Zazwyczaj gdy ft3 wraca do normy temperatura też wraca. Szła bym w diagnostyke chorób tarczycy. Tsh ft3 i ft4 (hormony powinny być co najmniej w 50%normy,tsh ok 2 i mniej) plus usg.ps: Przy anemi też jest zimno,wiec można jeszcze ferrytyne zbadać.

Odpowiedź usunięta, ponieważ: zawiera wulgaryzmy.
Odpowiedź usunięta, ponieważ: wnosi małą wartość do dyskusji.

Agnieszka Soroko Farmaceuta

4 lata temu

W razie dalszych wątpliwości - zawsze można zadać pytanie na naszym forum :)

Odpowiedź usunięta, ponieważ: niezgodność z zasadami społeczności.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Temperatury nie można podnieść za pomocą leków. Więcej na temat zaburzeń termoregulacji oraz ich możliwych przyczyn może Pani przeczytać w poniższych wątkach:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/8876/afobam-czy-termometry-elektroniczne-sa-mniej-dokladne-niz-rteciowe https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11255/pyrosal-jakie-badania-wykonac-w-przypadku-zaburzen-termoregulacji

Jeśli czuje się Pani dobrze, wyniki są w porządku i jest Pani w kontakcie z lekarzem, to pozostaje obserwować organizm i wyniki pomiarów. Proszę pamiętać, że samo urządzenie pomiarowe oraz miejsce dokonywania pomiaru temperatury mogą mieć wpływ na otrzymywane rezultaty: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jaki-termometr-wybrac

Jeśli nie była Pani u lekarza, to proponuję wizytę kontrolną u lekarza rodzinnego. Być może warto zrobić bardziej rozbudowany panel badań, jeśli będzie się Pani czuła zaniepokojona.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły