---

Pacjent001 (anonim, 89.229.196.) Warszawa 3 lata temu

Jakie badania wykonać w przypadku zaburzeń termoregulacji?

Dzień dobry.Mam problem po zażyciu leku Pyrosal,pojawiła się u zaburzona temperatura ciała.Nie miałem gorączki.Mam spadki gwałtowne temperatury podczas chodzeni oraz zimne palce u dłoni i stóp.Miałem robione badania(morfologia,tsh oraz rezonans).Odwiedziłem też trzech specjalistów(chiruga naczyniowego,kardiologa oraz neurologa)Wyniki prawidłowe,nie wiem co mam robić dalej proszę o odpowiedź.Czy jest sens udać do endokrynologa,żeby zabadać hormony ACTH oraz Wazopresyna??

25 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Obciach i zakłamanie (anonim, 45.152.182.) 46 dni temu

ja piernicze jaka niska jakość lekarzy skoro rzucali pana całkiem nie w kierunkach . Jak tacy ludzie mogą leczyć jak?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

W takiej sytuacji rekomenduję konsultację z lekarzem, gdyż objawy, które Pan opisuje - "mroczki w oczach, czy osłabienie, omdlenia (jak Pan określa "niestabilne") mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Na naszym portalu pracują farmaceuci, nie wchodzimy w kompetencje lekarzy i nie diagnozujemy chorób, tym bardziej przez internet.

Pacjent001 (anonim, 89.229.193.) 3 lata temu

to znaczy temperatura ciała jest obnizona wynosi 35,8 i czuje się nie stabilnie włącznie z mroczkami w oczach i przekrwionymi białkami oczu a na ochłodzeniu palców dłoni oraz stóp kończąc.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Analizując poprzednie wątki, warto byłoby mierzyć temperaturę ciała z wykorzystaniem dwóch różnych termometrów. O tym jakie termometry można kupić w aptece pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-termometr-wybrac

Temperaturę można mierzyć, np. dwa - trzy razy dziennie, aby sprawdzić, jakie są różnice w ciepłocie ciała w zależności od pory dnia.

Nie wydaje mi się natomiast konieczna wizyta u okulisty, ponieważ specjalista z tej dziedziny raczej nie pomoże ustalić przyczyny obniżonej temperatury ciała. Być może wskazane byłoby, np. zmierzenie poziomu cukru we krwi oraz poziom hormonów tarczycy.

Pacjent001 (anonim, 89.229.193.) 3 lata temu

czy badania okulistyczne mogą wykryć jakieś nieprawidłowości ??

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

W pierwszej kolejności należy ustalić możliwą przyczynę zbyt niskiej temperatury ciała. Należy przy tym wykluczyć błąd pomiaru. Być może jest jakaś przyczyna, którą może leczyć - w tej sprawie należy zgłosić się do lekarza. Niektóre osoby mają nieco niższą niż przeciętna podstawową temperaturę swojego ciała i nie musi to być koniecznie powodem do niepokoju.

Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13557/czy-mozna-podniesc-temperature-ciala-lekami

Pacjent001 (anonim, 89.229.193.) 3 lata temu

chodzi o podbicie temperatury do 36.6

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Gorąca kąpiel czy też wysiłek fizyczny mogą "rozgrzać" organizm, ale nie doprowadzają do gorączki. Proszę określić, o co dokładnie Panu/Pani chodzi i do czego Pan/Pani zmierza, być może wtedy będzie możliwość udzielenia szerszej odpowiedzi.

Pacjent001 (anonim, 89.229.195.) 3 lata temu

a wysiłek fizyczny lub goracą kąpiel??

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Wychłodzony nadmiernie organizm można ogrzewać. Nie jest mi natomiast znany sposób na podniesienie normalnej temperatury ciała bez szkody dla organizmu.

Natomiast chęć "wywołania gorączki" wydaje mi się raczej irracjonalna, z związku z czym nie spodziewam się, aby istniały jakieś leki czy związki, które miałyby tego typu zastosowanie, poza być może pracami badawczymi.

Pacjent001 (anonim, 89.229.195.) 3 lata temu

czy jest sposób na podniesienie temperatury ciała lub wywołanie goraczki??

Karolina Siayor-Pietrzak Farmaceuta

3 lata temu

Niestety żadnemu lekarzowi nie jest łatwo postawić diagnozy, nie mając typowych objawów (symptomów), tym bardziej mając przed oczyma prawidłowe wyniki badań.
Jedyne co w tym wypadku można zaradzić o czym już wcześniej wspominały koleżanki są konsultacje lekarskie. Warto jest pozostać w regularnym kontakcie np. ze swoim lekarzem rodzinnym. Być może konieczna jest długoczasowa obserwacja, lekarz rodzinny w każdym momencie będzie mógł wypisać skierowanie do odpowiedniego specjalisty. Warto się też zastanowić czy wcześniej lub w między czasie nie były zażywane inne leki, które mogłyby być również potencjalną przyczyną występujących objawów lub czy nie wystąpiły inne dolegliwości czy choroby. W razie ich występowania, powinien Pan poinformować o tym swojego lekarza. Bardzo mi przykro, że do tej pory nie udało się Panu pomóc, my jako farmaceuci możemy jedynie doradzić, a w zaistniałej sytuacji doradzić jedynie konsultacje lekarskie. Zdarza się, że problem może też leżeć na tle psychicznym, co objawiać się może różnymi, nietypowymi objawami ze strony organizmu. Również w przypadku kiedy problem poza dolegliwościami w obrębie ciała powoduje lub będzie powodować obniżenie nastroju, bądź wzmożony niepokój, warto pomyśleć o konsultacji z psychologiem lub psychiatrą. Życzę Panu jak najszybszego zdiagnozowania problemu i powrotu do zdrowia!

Pacjent001 (anonim, 89.229.193.) 3 lata temu

A w moim mieście jest tylko jeden endokrynolog,natomiast lekarz rodzinny powiedział mi,że na to nie ma leku i nikt mi już zdrowia nie zwróci.Wiec tylko zostało mi cierpieć i myśleć o odejściu z tego świata.

Pacjent001 (anonim, 89.229.193.) 3 lata temu

Miałem pełną diagnostykę oraz powtórzone badania,które nic nie wykazały.A do szpitala nie zostałem przyjęty ze skierowaniem miesiąc temu,bo jak powiedziała mi lekarka z oddziału Skoro lekarz specjalista wykluczył dalsze leczenie to nie kwalifikuje się Pan oraz nie ma Pan czego tutaj szukać.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Tak, jak napisała koleżanka, o zasadności danego badania decyduje lekarz. Oczywiście nie musi Pan polegać na opinii jednego specjalisty. Być może warto skonsultować się z innym endokrynologiem, który na podstawie wywiadu z Panem zaleci odpowiednie badania. W ten sposób uzyska Pan szersze spojrzenie na stan swojego zdrowia.

Jeżeli stan Pana zdrowia uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie, można także poprosić lekarza o skierowanie na oddział szpitalny, gdzie z pewnością, zgodnie z "tropem" lekarzy zostanie wykonana Panu pełna diagnostyka.

Pacjent001 (anonim, 89.229.199.) 3 lata temu

Badanie ACTH nic nie wykazało,więc chyba nie ma sensu,żeby zbadać wazopresynę?!

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Jeśli to Pana pocieszy, to wielu pacjentów boryka się z trudnościami, zanim uda się ustalić prawidłową diagnozę. Lekarz rodzinny w przypadku braku poprawy powinien pokierować Pana dalej, należy więc w tej kwestii mu zaufać.

Pacjent001 (anonim, 89.229.196.) 3 lata temu

Mimo odwiedzin u lekarza rodzinnego nie widać poprawy ze stanem zdrowia.Rodzina widz,że się męcze i każdy rozkłada ręce.Widocznie czekają aż zostanie po mnie tylko nekrolog chlip chlip

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Zgłoszenie wystąpienia czy też podejrzenia wystąpienia działania niepożądanego nic Panu nie da, poza satysfakcją, że być może ta informacja pomoże innym pacjentom. Sądzę, że warto wziąć to pod uwagę.

Badanie stężenia ACTH we krwi może być pomocne w przypadku podejrzenia choroby układu wewnątrzwydzielniczego, która dotyczy pracy kory nadnerczy.

Określenie aktywności hormonu andtydiuretycznego (wazopresyny) może być pomocne w diagnostyce w przypadku zaburzeń związanych z wydzielaniem moczu, a także w przypadku zaburzeń neurologicznych i sercowych. Zaburzenia poziomu wazopresyny mogą wystąpić między innymi w przypadku schorzeń dotykających podwzgórze, gdzie hormon jest wytwarzany lub tylnego płata przysadki, gdzie jest on magazynowany.

Nie da się odpowiedzieć na pytanie, czy wykonanie tych badań wystarczy, aby postawić u Pana diagnozę. Z informacji, jakie Pan przedstawił wynika, że nie ma na razie nawet podejrzenia, co właściwie może Panu dolegać. Jeśli chodzi o detale dotyczące zastosowania danego badania w diagnostyce, to kompetentne informacje może Pan uzyskać w laboratorium diagnostycznym. O zasadności i przydatności danego danego badania decyduje lekarz.

Pacjent001 (anonim, 89.229.197.) 3 lata temu

Czy wystarczy zarobić badanie hormonu ACTH lub Wazopresyna??

Pacjent001 (anonim, 89.229.197.) 3 lata temu

i co mi to da?? A czy jest jakies badanie immunologiczne,które można zrobić??

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Tak jak napisałam wcześniej - "możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych nie wymienionych w ulotce". Tym bardziej zachęcam do zgłoszenia swojego przypadku do instytucji zajmującej się gromadzeniem informacji na ten temat.

Wszystkie ważne informacje na ten temat są dostępne w linku:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Pacjent001 (anonim, 89.229.197.) 3 lata temu

Wpływa na ośrodek termoregulacji oraz stymuluje gruczoły potowe, zwiększając utratę ciepła dzięki synergistycznemu działaniu substancji czynnych zawartych w preparacie. Za działanie ośrodkowe odpowiadają zawarte w preparacie salicyna i jej estry, które ulegają przemianom do kwasu salicylowego, zaś pozostałe składniki leku działają napotnie. Preparat wywołuje pocenie się i obniżenie temperatury ciała.

Pacjent001 (anonim, 89.229.197.) 3 lata temu

Jest to też lek przeciwgorączkowy oraz napotny,a w moim przypadku zaburzył termoregulację ciała.Środek pomocniczy w stanach podgorączkowych,a ja nie miałem gorączki tylko zapalenie gardła.Wiec zaczałem się pocić i efekt mam do dzisiaj.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Jeśli nie czuje się Pan uspokojony wynikiem konsultacji u lekarzy specjalistów, których Pan wymienił, być może wykonanie dodatkowych badań będzie dla Pana pomocne. Miał ich Pan jednak już wiele i trudno zagwarantować, że kolejna wizyta czy pakiet badań przyniosą dodatkowe informacje.

Każdy lek może spowodować działania niepożądane, jednak w przypadku leku Pyrosal, którego skład jest naturalny - wyciąg z kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatu lipy oraz liścia podbiału, zwykle nie obserwuje się działań niepożądanych. Znane możliwe działania uboczne to reakcje alergiczne oraz nudności u osób źle tolerujących wysokie dawki sacharozy. Wprawdzie możliwe jest wystąpienie skutków ubocznych nie wymienionych w ulotce, jednak na podstawie znanych informacji na temat leku Pyrosal trudno ocenić, jaka może być przyczyna pojawienia się u Pana zaburzeń krążenia i termoregulacji. Nie można także wykluczyć, iż pojawienie się tych objawów i zastosowanie leku Pyrosal to tylko zbieg okoliczności, a przyczyna jest inna. Załączam ulotkę tego leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/65535/pyrosal-syrop/ulotka

Wystąpienie, a nawet podejrzenie skutków ubocznych można i należy zgłaszać. Załączam nasze materiały na ten temat: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

od 15,25 zł

125 gramów

od 11,99 zł

100 mililitrów

od 12,75 zł

100 mililitrów

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

Ciasteczka

Nasza aplikacja korzysta z plików cookies ("ciasteczka") dla celów technicznych (np. logowanie) i dla statystyk oraz analizy UX (Google Analytics, Hotjar). Więcej informacji o przetwarzaniu danych znajdziesz w regulaminie. Preferencje co do obsługi cookies możesz zmienić w ustawieniach swojej przeglądarki.