bonia (anonim, 195.234.40.)
około roku temu, Warszawa

Czy temperatura 35,5 stopnia Celsjusza jest groźna?

czy temperatura 35,5 jest grozna

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Rumburak (anonim, 83.20.239.)
około 3 dni temu

Po cowidziu, którego niby mi stwierdzono w grudniu 2020, którego to przechorowałem sobie lekko, ot cztery dni pokasływania, mam do teraz, maj 2021, czyli już pół roku, temperaturę od 33,8 do góra 35 stopni. Czuję się bardzo dobrze, wręcz nawet za dobrze, jest siła, jest moc, wytrzymałość, żadnej "mgły cowidowej" nie mam, więc nie przejmuję się tym wcale. Tyle. Grunt to nie panikować.

Meir (anonim, 37.47.220.)
około miesiąca temu

Nie

Jesteśmy farmaceutami, zatem odpowiadamy na pytania dotyczące leków. Nie diagnozujemy chorób metodą internetowego wywiadu, gdyż należy to do kompetencji lekarza.
Zachęcam do konsultacji z lekarzem rodzinnym.

Małgorzata (anonim, 37.47.24.)
około miesiąca temu

Ostatnimi czasy mam temperaturę w granicach 34,5 35,6 czuję się normalnie może troszkę jestem tak jakby poddenerwowana . Czy coś mi dolega.

Proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem. Swoje opinie w tym temacie wyraziliśmy poniżej.

Gusia (anonim, 81.190.148.)
około 3 miesięcy temu

Często mierzę temperaturę ciała i jest ona niższa od normalnej. Waha się od 35,5-36. Czy powinnam się niepokoić ? Nie mam anemii,tarczycę też mam zdrową .

magda makabra (anonim, 78.10.207.)
około 3 miesięcy temu

może przechodziłam Covid, zawsze miałam ok 36,8

Ew (anonim, 31.179.21.)
około 6 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wnosi małą wartość do dyskusji.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Na naszym forum na pytania pacjentów odpowiadają farmaceuci. Proszę o zapoznanie się z wpisem poniżej pytania.

Krzysztof (anonim, 62.148.67.)
około 8 miesięcy temu

Witam. Od kilku dni mam temperaturę ciała poniżej 35stopni. Do tego też częste zawroty glowy i czyje się osłabiony oraz zaburzenie koncentracji. Czy ktoś miał może podobny przypadek. Jestem mężczyzną w wieku 32 lat.

Po pierwsze warto powtórzyć pomiar temperatury, albo sprawdzić ją przy pomocy innego termometru. Proszę pamiętać o zasadach prawidłowego pomiaru temperatury, a także o czynnikach, które mogą mieć wpływ na wynik. Warto zawsze zapoznać się z instrukcją użytkowania termometru.

Prawidłowy wynik temperatury mierzonej pod pachą powinien mieścić się w zakresie 36,4 - 37,0 stopni Celsjusza. Stres, zimno, zmęczenie mogą mieć wpływ na wynik. Podobne stosowane leki, np. kwas acetylosalicylowy, czy paracetamol. Najniższą temperaturę mamy pod pachą, a najwyższą w odbycie.
Jeżeli termometr działa prawidłowo, ma sprawne baterie, a kontrola za pomocą drugiego urządzenia dała taki sam wynik, należy skontaktować się z lekarzem. Istnieje szereg chorób, które przebiegają z obniżoną temperaturą ciała, ponieważ mają pośrednio wpływ na termoregulację, np. niedoczynność tarczycy, niedożywienie, anemia, choroby neurologiczne. Jednak sam wynik pomiaru temperatury nie daje informacji o przyczynie. Może to być tylko przejściowy stan spowodowany, np. ochłodzeniem organizmu.

Polecam nasze artykuły:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-termometr-wybrac
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/termometry