---Solgar Dla dzieci. Dla zdrowia. - ZF

Aneta  (anonim, 217.96.231.) Warszawa 18 miesięcy temu

Co zrobić jeśli rozbił mi się termometr?

Witam, właśnie zauważyłam że rozbił mi się termometr na balkonie kupiony w chińczyku, słupek był w kolorze czerwonym, czy jest możliwość aby ten termometr był rtęciowy ? Jak to posprzątać ? Czy to jest szkodliwe ? Czy wpływa w jakiś sposób na dzieci ? I na działanie implantu antykoncepcjnego ?

2 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

MMis (anonim, 173.206.74.) 6 miesięcy temu

Rtęć można zebrać delikatnie używając przezroczystej taśmy klejącej albo klejącego wałka do czyszczenia ubrań. Oderwiesz kawałek taśmy, przyłożysz delikatnie do kulek rtęci i one się przykleją do taśmy. Zuzywa sie duzo tasmy ale działa super. Przetestowałem dzisiaj na kafelkach w kuchni... potem trzeba pozmywac wodą
z mydlem lub plynem do naczyn. Powodzenia...

Aleksandra Berdys Farmaceuta

18 miesięcy temu

Nie, w polskich aptekach nie można sprzedawać termometrów rtęciowych. Jest to związane z obowiązującą od 3 kwietnia 2009 dyrektywą Unii Europejskiej zakazującą wprowadzania do obrotu rtęci stosowanej w termometrach. Zakaz ten obowiązuje już ponad 10 lat.

Obecnie w sprzedaży znajdują się szklane termometry bezrtęciowe, wyglądem nie różnią się od tych rtęciowych. Wypełnione są stopami metalu, indu, cyny i cynku.

Stop użyty w słupku termometru bezrtęciowego jest bezpieczny dla zdrowia. Dlatego jeśli termometr się stłukł nie zagraża to Pani zdrowiu.

Jeśli zdarzyło się stłuc taki termometr po prostu przetrzyj mokrą szmatką pozostałość cieczy i dokładnie posprzątaj potłuczone szkło. Szkło można normalnie wyrzucić do śmieci jak zwykłe odpady domowe.

Gdyby to była rtęć (czarne okrągłe kuleczki) zapraszam do przeczytania:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/co-zrobic-gdy-rozbije-sie-termometr-rteciowy

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły