Gabi16891 (anonim, 193.239.144.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować równocześnie preparaty Plaquenil i Mysimba?

Witam!
Mam pytanie odnośnie stosowanie leku. Leczę się w poradni reumatologicznej ze względu na dużą ilość przeciwciał lekarz przepisał mi Plaquenil. Czy można jednocześnie stosować go z Mysimbą?

Z góry dziękuje za informacje.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Przyjmując jednocześnie lek Mysimba i preparat Plaquenil należy zachować szczególną ostrożność. Stosowanie połączenia naltreksonu i bupropionu zawartego w produkcie leczniczym Mysimba może zwiększać ryzyko wystąpienia drgawek. Z kolei jednym z działań niepożądanych chlorochiny - substancji czynnej leku Plaquenil są napady drgawkowe. W związku z tym równoczesne ich przyjmowanie wymaga szczególnej uwagi, zarówno ze strony lekarza zalecającego wspomniany schemat leczenia, jak i od pacjenta, który powinien obserwować reakcję organizmu na stosowane leki.

Proszę pamiętać, że lekarz, przepisując pacjentowi konkretny lek, bierze zawsze pod uwagę stosunek korzyści związanych ze stosowaniem leku do ryzyka związanego z jego przyjmowaniem. Jeśli lekarz zlecający terapię lekiem Plaquenil wiedział o tym, że stosuje Pani lek Mysimba, oznacza to, że w jego ocenie korzyści przewyższają ewentualne ryzyko. Jeśli jednak lekarz nie został poinformowany o pozostałych lekach, które Pani przyjmuje, konieczna będzie konsultacja ze specjalistą.

Plaquenil należy do grupy leków przeciwzapalnych i immunosupresyjnych. Stosuje się go w leczeniu i zapobieganiu ostrym atakom malarii tropikalnej, leczeniu toczeni oraz reumatoidalnych zapaleń stawów. Więcej informacji o leku znajdzie Pani w poniższym opisie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/62145/plaquenil-tabletki-powlekane

Mysimba to preparat zawierający dwie substancje czynne: naltrekson i bupropion. Lek zmniejsza masę ciała u osób dorosłych, walczących z nadwagą lub otyłością. Preparat należy stosować jako uzupełnienie diety o zmniejszonej kaloryczności, dodatkowo przy wzmożonej aktywności fizycznej. Szczegółowe informację o leku zawarte są w opisie:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88259/mysimba-tabletki

Zachęcam również do lektury nazych preparatów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/otylosc-i-nadwaga
https://www.gdziepolek.pl/tematy/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs
https://www.gdziepolek.pl/tematy/toczen-rumieniowaty-czy-da-sie-wyleczyc