jnko (anonim, 95.41.26.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy Diabeters jest dostępny w aptekach i czy jest skuteczny w przypadku cukrzycy typu 2?

Diabeters czy jest dostepny ten lek i czy morzna wiedziec ile kosztuje .
i czy morze jest dostepny w woj-opolskim i czy et na tyle skuteczny na cokrzyce typu 2

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Odpowiedź na to pytanie może Pani znaleźć w pierwszym wpisie z tego wątku.

Jadwiga (anonim, 5.173.194.)
około 2 miesięcy temu

Co to jest diabeters

Wydaje mi się, że to właśnie czasami wysoka cena powoduje czy też sugeruje dużą siłę działania jakiegoś produktu. Staramy się wytłumaczyć pacjentom, że gwarancję skuteczności terapii dają jedynie produkty lecznicze (leki), które mają odpowiednie badania w tym kierunku. Jednocześnie nowoczesne leki przeciwcukrzycowe nie muszą być drogie.

Smok (anonim, 62.233.195.)
około 4 miesięcy temu

Jak można dawać tak złudną nadzieję za tak duże pieniądze chorym osobom

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Sądzę, że opisana przez Pana praktyka związana z dystrybucją również powinna skłonić do przemyśleń przed zakupem.

Stanisław l.74 (anonim, 83.13.33.)
około 4 miesięcy temu

Jeszcze jeden oszust, który szuka głupszych od siebie. Reklamują jako bezpłatny a przy zamówieniu wyskakuje cena 138 złotych za 15tabletek. Nie dajcie się oszukać. Jestem cukrzykiem 20 lat.

Preparat o nazwie "Diabeters" z pewnością nie jest lekiem, ponieważ nie figuruje w rejestrze produktów leczniczych. Nie jest obecny także w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego jako suplement diety. W związku z powyższym nie jest on dostępny w aptekach. Jeśli chodzi o zakup produktów tego typu, zalecam daleko idącą ostrożność.

W internecie można natknąć się na oferty, w których preparat o naturalnym składzie (zazwyczaj są to jakieś zioła, często egzotyczne), dostępny jest w bardzo wysokiej cenie (przy czym na ogół oferowana jest na niego krótko trwająca "promocja") i ma rozwiązać problem ze schorzeniami przewlekłymi, z którymi nie radzi sobie medycyna konwencjonalna. Należy zawsze uważnie przeanalizować tego typu oferty - można skorzystać z naszego artykułu, w którym piszemy, jak zachować ostrożność kupując w internecie:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/dlaczego-warto-kupowac-leki-tylko-w-aptece
Ze swojej strony mogę dodać, że w mojej ocenie nie ma możliwości, aby w przypadku zdiagnozowanej cukrzycy typu 2 "wyleczyć się" preparatami zakupionymi w internecie.

Jeśli cierpi Pan/Pani na cukrzycę typu drugiego, to przede wszystkim zalecałabym utrzymanie zdrowego stylu życia (dieta, aktywność fizyczna, kontrola masy ciała) oraz stosowanie się do zaleceń lekarza. Jeśli będzie Pan/Pani zainteresowany włączeniem do terapii preparatów ziołowych czy mineralnych, to warto omówić to z lekarzem. Proszę jednak zwrócić uwagę, że wiele tego typu preparatów to suplementy diety, zatem z definicji nie mogą one "leczyć", ani leków nie mogą zastąpić. Nie przechodzą one także badań, co zdecydowanie odróżnia je od preparatów leczniczych. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czym-roznia-sie-leki-od-suplementow