---Diosmolyte - pytania

Agata (anonim, 77.222.230.) Warszawa 46 dni temu

Czy mogę stosować jednocześnie Betahistynę, Dostinex, Duomox, Metronidazol i Helicid? Czy mogę pominąć dawkę Dostinexu w tym czasie?
9,99 zł

Dobry wieczór! Mam zażywać antybiotyki duomox i metronidazol oraz helicid to wszystko na heligobacter. Mam też współ istniejące problemy a dokładnie hiperprolaktynemie oraz zawroty głowy na te rzeczy biorę kolejno dostinex 1/2 tab/tydz. i betahistyne 1/2 tab x2 dziennie. Czy coś się stanie jak na czas leczenia odstawie dostinex? Po nim zawsze boli mnie głowa a nie chce się męczyć szczególnie że te antybiotyki mam brać. Czy w ogóle takie połączenie jest bezpieczne?

5 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

45 dni temu

Do @Agata:

Reakcja nadwrażliwości może wystąpić w kolejnych dniach kuracji, natomiast zazwyczaj nagłe objawy alergiczne (takie jak wstrząs) pojawiają się po pierwszej dawce leku.

Informacja zawarta w charakterystyce produktu leczniczego Enterol:

"Lek należy stosować doustnie.

1 do 2 kapsułek na dobę.

Kapsułki należy połykać popijając wodą.

Kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość wsypać do niewielkiej ilości osłodzonego
napoju."

Agata (anonim, 77.222.230.) 45 dni temu

Właściwie lekarz nie określił ile razy dziennie mam brać enterol. Jeszcze mam jedno pytanie. Czy jeśli po za życiu pierwszej dawki tych antybiotyków i helicid, nie dostałam wstrząsu anafilaktycznego to to ryzyko jeszcze istnieje czy już nie?

Katarzyna Chadryś Farmaceuta, Redaktor

45 dni temu

Do @Agata: Enterol jak najbardziej może być stosowany w trakcie antybiotykoterapii. W okresie antybiotykoterapii zadaniem probiotyków jest przede wszystkim zmniejszanie działań niepożądanych stosowanych antybiotyków, m.in. zapobieganie biegunce poantybiotykowej. Enterol należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza, z Pani odpowiedzi domyślam się, że zalecił stosowanie go raz dziennie. Producent leku Enterol nie podaje zalecanej pory jego stosowania. Jeśli lekarz nie zalecił inaczej, warto przyjmować Enterol w trakcie lub po posiłku, wieczorem, gdyż zwolniona perystaltyka jelit może wspomóc jego działanie.

Tutaj można porównać ceny tego typu produktów w aptekach internetowych i dokonać zamówienia z dostawą do domu lub odbiorem w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/27293/enterol-250-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/27294/enterol-250-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/118923/enterol-forte-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki

W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Katowice, Kraków, Lublin, Gdańsk, Łódź, Szczecin, Białystok, Poznań oraz Chorzów produkty można zamówić z dostawą błyskawiczną nawet w 1h dzięki usłudze Wolt Drive.

Przez cały czerwiec dostawa z Wolt Drive jest darmowa przy zamówieniach od 99 zł - tutaj można sprawdzić czy w Pani lokalizacji usługa jest dostępna:

https://www.gdziepolek.pl/koszyk/szybka-dostawa?src=zf

https://www.youtube.com/shorts/OkYrmeKXTWE

Agata (anonim, 77.222.230.) 46 dni temu

Kiedy zastosować probiotyk? Po porannej dawce tych leków czy po wieczornej? Lekarz zalecił enterol czy to wystarczy?

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

46 dni temu

Specyfikacje produktów leczniczych nie wskazują na ryzyko wystąpienia interakcji istotnych farmakologicznie, choć dla pewności - lepiej przyjmować leki o innych porach dnia (z wyjątkiem kuracji przeciwko Helicobacter Pylori - w tym przypadku konkretne leki muszą być zażywane zgodnie z zaleceniem lekarza). Zaprzestanie stosowania Dostinexu może spowodować wzrost stężenia prolaktyny, choć prawdopodobnie - pominięcie jednej dawki nie wywoła większych zaburzeń hormonalnych. Podczas stosowania kuracji antybiotykowej warto przyjmować probiotyki.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność leków oraz dokonać rezerwacji w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/24511/dostinex-tabletki/apteki

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły