Haneczka555 (anonim, 188.146.115.) Warszawa 3 miesiące temu

Czy pokrzywka i czerwone plamy na skórze mogą być działaniem niepożądanym leku Setaloft?

Mój mąż od wielu lat przyjmuje Setaloft 50 mg. W ciągu ostatniego roku kilkakrotnie pojawiła się u niego reakcja w postaci wysypki, placków czerwonych plam, jakby pokrzywki na rękach i nogach. Po zażyciu Alleric objawy szybko ustępują na dłuższy czas. Czy to może być reakcja na Setaloft. Czy powinien skonsultować to z lekarzem? Zdarzało się w przeszłości, że przerywał przyjmowanie leku i był bardzo trudny, złośliwy i niespokojny w takim momencie, więc niewskazane byłoby odstawienie leku. Mąż jest też uczulony na ukąszenia komarów i innych insektów, ale te reakcje zdarzały się poza sezonem. Mieszkamy w domu otoczonym ogrodem. Zimą używamy drewna paląc w kominku.

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 miesiące temu

Tak, stosowanie ibuprofenu w połączeniu z Setaloftem może być przyczyną wystąpienia wysypki i pokrzywki. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ), który może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób.

Jednoczesne stosowanie ibuprofenu i Setaloftu może zwiększać ryzyko wystąpienia wysypki i pokrzywki, ponieważ leki te mogą wchodzić w interakcje i nasilać działania niepożądane.

Dlatego też zalecane jest, aby mąż skonsultował się z lekarzem, który oceni, czy konieczna jest zmiana leczenia lub dostosowanie dawek leków w celu uniknięcia tych niepożądanych objawów.

Haneczka555 (anonim, 188.146.115.) 2 miesiące temu

W związku z pytaniem dotyczącym wysypki i pokrzywki przy stosowaniu leku Setaloft muszę dodać, że mąż często stosuje ibuprofen na przeziębienie czy ból. Czy to może być powodem takich objawów?

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

3 miesiące temu

Wysypka i pokrzywka to często występujące działania niepożądane, obserwowane przez pacjentów w trakcie kuracji lekiem Setaloft. Istnieje również możliwość pojawiania się okresowej alergii skórnej na inne czynniki (np. zewnętrzne typu kosmetyki, kurz) i wówczas opisywana przepadłość to zbieg okoliczności. Niezależnie od przyczyny, warto skonsultować problem z lekarzem, szczególnie, jeżeli w ostatnich miesiącach dolegliwości się nasilały. Nie należy odstawiać Setaloftu samodzielnie, bez porozumienia z lekarzem, ponieważ nagłe zaprzestanie przyjmowania tego leku może spowodować wystąpienie objawów z odstawienia.

Na naszej stronie można sprawdzić dostępność leków oraz dokonać rezerwacji w aptece:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/70771/setaloft-50-mg-tabletki-powlekane/apteki

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły