alaja (anonim, 89.64.32.) Warszawa 4 miesiące temu

Czy Vetira działa fotouczulająco?
11,00 zł

Dzień dobry. Czy Vetira ( levetiracetam) jest lekiem światłouczulającym? Chciałabym wykonać zabieg laserem frakcyjnym i stąd moje pytanie. Do niedawna brałam Tegretol w dawce 200 dziennie, ale znalazłam informacje, że karbamazepina jest swiatlouczulajaca. Proszę o informację jak to jest w wypadku Vetiry, będę brała dawkę 500 rano i 500 wieczorem?

1 odpowiedź, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Tak, levetiracetam, substancja czynna Vetira i lek stosowany głównie w leczeniu padaczki, może potencjalnie powodować działanie fotouczulające u niektórych osób. Działanie fotouczulające oznacza, że osoba może stać się bardziej wrażliwa na światło słoneczne lub sztuczne, co może prowadzić do reakcji skórnych lub podrażnień w wyniku ekspozycji na światło.

Jednakże, nie każda osoba stosująca levetiracetam doświadcza działania fotouczulającego, i u niektórych pacjentów może to być minimalne lub w ogóle nie występować. Działanie to może również zależeć od indywidualnej wrażliwości na lek oraz od dawki stosowanej. Mimo wszystko, zalecałabym na czas terapii lekiem wstrzymać się od zabiegów z użyciem lasera, albo chociaż skonsultować tę kwestię z lekarzem prowadzącym.

Dostępność leku Vetira w aptekach na terenie Polski można zbadać tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/82261/vetira-tabletki-powlekane/apteki

Zachęcam do lektury:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/stosowanie-lekow-a-opalanie-fotoalergia-i-fototoksycznosc

Telekonsultację można umówić tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły