---

Scamalert (anonim, 37.47.231.) Warszawa 1 rok temu

Strona dobrarecepta.pl to oszustwo

dobrarecepta.pl - poszukuję ofiar oszustwa

Witajcie, jestem po rozmowie z prawnikiem, po wstępnej analizie regulaminu strony, można znaleźć tam wiele nieprawidłowości. Podczas 'wykonywania' usług dochodzi do nadużycia, które podlega kodeksowi karnemu.

Ponadto skala oszustwa jest dużo większa niż może się wydawać. Pani D. miała wcześniej do czynienia z nie do końca uczciwymi interesami, teraz wraz z synem działają na kilku stronach internetowych:
centrum-marihuany pl super-recepta pl

Każda z tych stron wygląda właściwie tak samo, mają takie same regulaminy i opierają się na jednej spółce: EMED CLINIC Sp. z o.o.

Chciałbym zebrać dowody w sprawie od jak największej ilości oszukanych osób. Osoby oszukane proszę o kontakt na: scam.recepta@op.pl

20 odpowiedzi, 3 subskrybentów
Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

16 miesięcy temu

Oszustwo internetowe można zgłosić osobiście na policji lub w prokuraturze.

Udostępniono również możliwość zgłaszania oszustw internetowych on-line:

https://www.gov.pl/web/gov/zglos-przestepstwo

W przypadku braku recepty i trudności z konsultacją z lekarzem, zachęcam do korzystania ze sprawdzonych teleporad oferowanych m.in. przez portal Gdziepolek.pl:

https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Więcej o tym, jak telefonicznie uzyskać e-receptę, pisaliśmy w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Andrzej (anonim, 188.123.208.) 12 miesięcy temu

Ciężko stwierdzić. Wysłałem trochę wiadomości, być może nawet przesadziłem, ale w końcu odpowiedzieli, fachowo zmienili wszystko jak trzeba. Moje zdanie na ten temat jest takie, że działają zgodnie z prawem, w pierwszym długim komentarzu opisałem różnicę, przez którą ludzie mogą nie dostawać tego czego chcą (nie dostanie nikt recepty na morfinę z receptomatu "bo chce"). Moim problemem była dostępność preparatu w aptece - zarezerwowałem ostatnie opakowanie leku, lekarz nie odpowiada. Kolejny dzień wysyłam milion wiadomości - zupełna cisza. Kolejny dzień wszystko załatwione w chwilę, odpisane na maile, fachowa pomoc - ale gdybym po prostu nie zapomniał odwołać rezerwacji w aptece to byłbym podwójnie wkurzony. Wykupiliby ostatni preparat to co by mi dała ich zmiana recepty?
Dlatego to dla mnie było problemem, gdyby dostępność była wystarczająca, nie jestem też umierającym człowiekiem, więc 2 dni nie są problemem. No ale właśnie, co z osobami ciężko chorymi, umierającymi itp., dla których to może mieć dużo większe znaczenie? Centrummarihuany.pl na pewno nie oszukuje - jednak tak jak pisałem, ja mam dokumentację medyczną, doświadczenie i wiem czego potrzebuję, to jest opcja dla takich osób, by bez stresu można było korzystać z terapii. Problemem jest jednak ten kontakt po wizycie, błąd sprawił, że zmarnowałem trochę czasu i pieniędzy. Nie wiem co o tym sądzić, myślę że są godni uwagi, ale być może powinni dostać jakieś sygnały z zewnątrz, żeby unormowali swoją politykę dotyczącą obsługi pacjenta - zajmuję się optymalizacją firm i zarządzaniem, więc dla mnie to wygląda jak świetny "kąsek" do zoptymalizowania. Wystarczyłby im jedynie dobry system informatyczny i już jedna osoba dobrze radziłaby sobie z korespondencją, segregowaniem itp. Aktualnie mam do nich neutralne podejście. Natomiast strony wydające podstawowe recepty - na pewno działają zgodnie z prawem i tu tylko tyle jestem w stanie powiedzieć.

greyWear (anonim, 193.32.126.) 12 miesięcy temu

Dobra recepta jest w porządku

Ja polecam również e-lekarz24.pl

Kontakt trwa czasami dłużej niż 5 minut ale trzeba zrozumieć również ich natłok. Najważniejsze że przyznają zwroty i wykonują pracę.
Te dwa portale to dobre stronki-polecam

Andrzej (anonim, 188.123.208.) 13 miesięcy temu

Po ostatniej wizycie zmieniam zdanie - susz wypisał mi inny lekarz. Wcześniej było wszystko jak należy, nawet zmiana preparatu była możliwa, choć nie powiem, kontakt ze stroną centrummarihuany.pl był bardzo trudny, jednak jakimś cudem możliwy.
Dzisiaj skorzystałem z kolejnej wizyty jak zawsze, jednak otrzymałem receptę na nie ten preparat, o który wnioskowałem, 5g mniej (zawsze dostaję receptę na 10g), tym bardziej, że aurora domyślnie ma opakowania 10g. Tym razem ja również czuję się oszukany, ponieważ jakoś jeszcze zrozumiałbym jakiekolwiek wytłumaczenie, jakieś powody tego, jednak korzystam z wizyt w odstępach czasowych, wnioskuję o inne preparaty, mówiąc krótko "nie przeginam" więc nie ma powodu aby wypisywać mi mniej suszu niż zwykle, tym bardziej nie tego, o który prosiłem, którego z resztą nawet nie ma w aptekach. Od rana napisałem kilka maili, na dwa różne adresy mailowe, wiadomości na facebooku, w formularzu zgłoszeniowym, a nawet znalazłem jakiś nr telefonu do pani doktor na recepcie - absolutnie zero odzewu cały dzień. Ostatecznie liczę jeszcze na korektę tego jutro rano, jednak była to ostatnia wizyta za pośrednictwem tej strony, od teraz nie polecam głównie z powodu CAŁKOWITEGO braku kontaktu. Moja rezerwacja leku się kończy a zostałem totalnie zlekceważony.

Mimo wszystko nie mam zamiaru tego nigdzie zgłaszać ze względu na to, że nie wiem czy poprzedni lekarz dalej ma powiązania z tą stroną. Z poprzednim lekarzem można było zamienić lek, wypisywał wszystko prawidłowo i bezbłędnie. Tutaj pani dr wypisała zły preparat i o 5g mniej - to jakbym był naciągany na wydanie kolejnych 100 zł na wizytę.

Wcześniej poleciłbym stronę, jednak na ten moment absolutnie odradzam, lepiej znaleźć lekarza prywatnego, który wypisze receptę, tacy również oferują swoje usługi za około 100 zł.

Andrzej (anonim, 188.123.208.) 13 miesięcy temu

Nie zapisuje się moja edycja komentarza, więc napiszę tutaj - strona "edoktorzy.pl." została podana jako przykład strony do znalezienia lekarza fizycznie, gdziepolek.pl oferuje takie usługi więc tutaj odsyłam. Ponieważ nie korzystam z tych stron do wyszukiwania lekarza to żadnej nie polecam i nie reklamuję.

Andrzej (anonim, 188.123.208.) 13 miesięcy temu

Wiem o tym, że osoby, które potrzebowały dodatkowego kontaktu mogą znaleźć lekarza na edoktorzy.pl. Jak dostaniesz receptę smsem to nie przychodzi tylko sam kod, cała recepta i wszystkie informacje na jej temat są wprowadzane przez lekarza do systemu na internetowym koncie pacjenta - tam jest imię i nazwisko lekarza, można wpisać w przeglądarkę i znaleźć kontakt, ja trochę się natrudziłem ponieważ bardzo nie lubię bezpośredniego kontaktu i wolę internetowo załatwiać sprawy skoro mam dokumentację medyczną i potwierdzenie (nie mam zmiennych objawów wymagających diagnozy), u mnie sytuacja jest transparentna więc nie jest potrzebne więcej informacji.
Natomiast żeby było jasne - również uważam, że ci lekarze sami robią sobie niepotrzebne problemy takim "ułatwianiem", mogliby trochę bardziej się postarać w kwestii kontaktu, bo tak jak napisałem u mnie sprawa jest prosta, a jeśli ktoś potrzebuje wnikliwych badań/opieki no to faktycznie mogliby się bardziej postarać. Jednak właśnie tego lekarza, który mi wypisuje recepty można znaleźć, skonsultować itp. np. przez stronę edoktorzy.pl.

W sprawie CM - tutaj sprawę warunkują konkretne fakty. Tak jak idziemy do prawnika i w zależności od usługi płacimy różne ceny (np. stworzenie umowy ma inną cenę niż obrona w sądzie albo jakiś akt notarialny), tak samo wygląda to tutaj z lekarzami. Każdy lekarz może bez problemu i od ręki wystawić receptę na antybiotyk, natomiast w przypadku medycznej marihuany jest ona wypisywana na receptę RPW - każdy lekarz może mieć uprawnienia to jej wypisania to prawda, ale nie każdy te uprawnienia jednak posiada, takie leki muszą być wpisane do ewidencji, recepta musi być bezbłędnie wypisana, na jeden konkretny rodzaj leku, bez możliwości otrzymania zamiennika, z indywidualnymi zaleceniami, które warunkują ilość wypisanego leku - prowadzenie takiej ewidencji to dodatkowa praca papierkowa dla lekarza, stąd takie ceny. Strony, na których są oferowane recepty wystawiane online mają niższe ceny ale w żadnym wypadku nie będą wypisywać recept na leki narkotyczne, co prawda marihuana powinna być już dawno dostępna w sklepach na dowód osobisty jak USA lub Kanadzie, no ale powiedzmy sobie szczerze, to jest Polska więc jest to kontrolowane i lekarz bierze za to odpowiedzialność. Dlatego uważam, że jeszcze przez najbliższe kilka lat ceny będą względnie wysokie, chociaż można iść do zwykłego lekarza, który prowadzi ewidencję leków RPW i według zaleceń wypisze na darmowej wizycie takiej jak każda inna. Pobiera on wtedy pieniądze za wizytę na NFZ, samo wystawienie recepty to osobna kwestia dlatego jednak większość jest niechętna i lepiej to załatwiać prywatnie.

Sprawdziłem u siebie smsy od CM, akurat ja otrzymuję tylko takie informacje: kod e-recepty, informację, że mój pesel jest rabatem na kolejną wizytę i na końcu CENTRUMMARIHUANY.PL. Jednak sprawdziłem stronę dobra-recepta.pl - nie są to te same firmy.

CM to EMED CLINIC SP Z O O NIP: 7123408788, REGON: 387300860

Natomiast dobra-recepta to RECEPTAONLINE SP Z O O, NIP: 5252903773, REGON: 5217435220

Ale jest tu pewna możliwość powiązania - prawdopodobnie lekarz z CM może mieć umowę z firmą dobra-recepta i dlatego wypływa od niego reklama, jeśli firma mu na to pozwala albo sam jest założycielem to może przy okazji reklamować inną firmę.

Na koniec rozwiązanie kwestii oszustwa - strona dobra-recepta i inne "receptomaty" nie wystawią recepty na medyczną marihuanę ani żadne inne tego typu preparaty z powodów, które podałem powyżej. Według polskiego prawa pacjent ma prawo decydować o własnym leczeniu, dlatego strony funkcjonują, ponieważ można zasugerować lekarzowi iż potrzebujemy antybiotyk na receptę, ale recepta zabezpiecza przed tym, że wykupimy całą aptekę i zrobimy sobie krzywdę. Natomiast inne substancje wymagają ewidencji i kontroli.

W regulaminie strony dobra-recepta widnieje zapis w paragrafie 7, punkcie 12 - "Lekarz może odmówić wystawienia e-recepty kiedy ma wątpliwości co do zasadności jej wystawienia. M.in są wątpliwości natury medycznej, błędy w formularzu, przeciwwskazania lub brak jest wyraźnych wskazań – w takim wypadku środki nie podlegają zwrotowi." Gdzieś powyżej tego zapisu jest pogrubiona informacja, że po spełnieniu świadczenia nie ma możliwości odstąpienia od umowy - decyzja o nieprzepisaniu recepty jest spełnionym świadczeniem, a prawo polskie umożliwia usługodawcy niezwracanie pieniędzy w przypadku usług elektronicznych, tu nie działa prawo konsumenckie do zwrotów do 14 i tym podobnych.

Niestety uważam, że to ciężki temat, ponieważ moralnie pacjenci powinni dostawać informację o tym dlaczego nie dostali recepty i powinny być zwracane pieniądze, jednak prawnie sytuacja jest klarowna.

Dodatkowo powiem, że znajomy korzystał ze strony typu wystawianie recept i również zapłacił i nie otrzymał recepty, natomiast na stronie CM dwa razy wypełnił błędnie formularz i dwa razy dostał za to zwrot pieniędzy więc praktyki najwyraźniej trochę się różnią między tymi stronami.

Obawa (anonim, 31.0.83.) 13 miesięcy temu

Andrzej mówisz że kontakt z lekarzami jest.
Chciałbym umiec wytłumaczyć sobie jeden fakt.

Korzystam z recept z CM.pl Za każdym razem otrzymuje recepte. Z kokei w dalszym ciągu szukam alternatywy na tańszy koszt recepty, bądź nie wiele wyższy, ale z recepta np. Na dwa opakowania.

Do czego dążę.

Wczoraj otrzymałem receptę sms z CM.pl, jednakże w sms który otrzymałem, tym razem, widnieje kod recepty i zaproszenie na stronę Dobra-recepta z kodem 20% na następne zakupy, co ważne, wysylane z tego samego numeru co CENTRUM M...., z tym że ja też naleze juz wcześniej do osób oszukanych przez stronę Dobra-recepta na kwote 65zl.

A więc jeśli kontakt jest chciałbym wyjaśnic ta niejasność. Jeżeli to ta sama firma, dlaczego stosują takie praktyki :(?

Andrzej (anonim, 188.123.208.) 13 miesięcy temu

Korzystam od dłuższego czasu ze strony centrummarihuany.pl. Złożyłem dokumentację medyczną, dokładnie i merytorycznie opisałem problem oraz wnioskowany lek. Absolutnie nie jest to oszustwo, kontakt po wystawieniu recepty faktycznie jest nieco trudniejszy, zapewne z powodu ilości przyjmowanych przez lekarza pacjentów, natomiast mogę sobie tylko wyobrazić w jaki sposób ludzie korzystają z tego typu pomocy. W tym wypadku wystawiana jest recepta na preparat narkotyczny, dlatego uzasadnienie jego przepisania musi mieć sens i podstawy. Lekarz wymaga również podania wnioskowanego leku, ponieważ należy przed podjęciem próby zainteresować się tematem. Zanim pójdziemy do psychiatry raczej musimy mieć świadomość tego, że jest nam potrzebna pomoc psychiatry, a nie psychologa, chyba że jesteśmy ubezwłasnowolnieni. Miałem również kontakt z osobami, które potraktowały formularz w sposób "poproszę marihuanę bo boli mnie głowa".
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości potwierdzę to, że strona nie jest typową sprawą dla osób nieczęsto korzystających z usług internetowych. Jednak w Polsce ludzie mają ogromny problem z "czytaniem ze zrozumieniem". Na stronie wyraźnie napisane "Opisz swoje dolegliwości do terapii (opis, czas trwania) oraz wnioskowany lek" - jest to traktowane jak wniosek w urzędzie, należy podać dane, w przeciwnym wypadku wniosek zostanie odrzucony. Pewna osoba, która również sugerowała oszustwo, podała niewystarczające informacje i brak sugestii leku do przepisania. Po zrozumieniu działania formularza wszystko poszło pomyślnie, również pieniądze za nieprawidłowo wypełniony formularz zostały zwrócone, czego byłem świadkiem. Lekarz jest osobą fizyczną i udziela porad oraz oferuje swoje usługi poza stroną, chciałbym podać nazwisko, lecz nie mam zamiaru szkodzić człowiekowi, widząc niezrozumienie tematu ze strony ludzi. W przypadku akurat tej strony sugerowana jest pomoc w leczeniu marihuaną, jest to w Polsce nadal świeży temat i niestety w internecie można natknąć się w 90% na kompletne bzdury pisane przez rekreacyjnych palaczy ulicznych kwiatów. Działania preparatu nie jest w stanie fizycznie przewidzieć nawet specjalista - preparat, który otrzymałem na receptę był wyśmienitej jakości i realnie mi pomógł w sposób niemożliwy do osiągnięcie przez jakiekolwiek inne preparaty. Inna polecana przez wiele osób odmiana, wywołuje u mnie ból głowy, natomiast zdania w internecie to po prostu przepychający się ludzie - jedni bronią swojego zdania i nie wierzą innym, natomiast prawda jest taka, że obydwie strony mają rację, ponieważ preparaty te dosłownie wymagają osobistego sprawdzenia, ze względu na różniące się odczucia po użyciu u prawie każdego człowieka. Podsumowując - nie sugeruję, lecz jestem przekonany iż osoby rzekomo "oszukane" powinny korzystać z usług medycznych w sposób konwencjonalny ze względu na nieposiadanie odpowiedniej wiedzy w kwestii używania kanałów elektronicznej komunikacji. Lekarz w podanej przeze mnie stronie istnieje, jest z nim kontakt, chociaż bywa trudny, podaje instrukcje używania leku, jednak osoby całkowicie niezaznajomione z tematem powinny szukać konwencjonalnych metod kontaktu z lekarzami (chociaż niestety użyję potocznego stwierdzenia, iż w Polsce wielu medyków to tak zwany "beton" obawiający się nowości, bądź sugerujący się opiniami, a nie faktami). Jeżeli ktoś koniecznie szuka kontaku np. w przypadku centrummarihuany, to być może mail to dobra opcja (na stronie podany jest rzekomo mail do kontaktu dla mediów, jednak jest to błąd tych ludzi w tworzeniu strony, mi właśnie z tego maila odpisują), lub też na ich stronie na facebooku, gdy miałem problem z kontaktem, stamtąd zawsze informowali lekarza, o tym, że do nich napisałem.

Kamila (anonim, 31.0.79.) 16 miesięcy temu

Nie piszcie głupot. Korzystam z ich usług z rodziną już wiele miesięcy i zawsze wszystko OK. Jak wnioskujecie o jakieś xanaxy to sie nie dziwić, że lekarz chce wskazania do leku ! Ja polecam

MartA  (anonim, 5.173.224.) 17 miesięcy temu

Niestety tez dałam się naciągnąć na 119 zł.
Wizyta ciagle wisi jako „oczekująca na opłacenie” przecież wiadomo ze płatność przez payu idzie od razu. Zero infolinii brak odpowiedzi na e-mail. No cóż oszustwo

Kamila (anonim, 77.115.201.) 17 miesięcy temu

Hmm a ja z kolei korzystałam z ich stron kilka razy i zawsze wszystko ok. Niektórych leków uzależniających nie wypisują i mają to w regulaminie, ale z marihuana zawsze wszystko OK było u mnie (na ich stronie dedykowanej temu).

anonim (anonim, 185.116.118.) 17 miesięcy temu

Również nie polecam centrum marihuany. Zapłaciłem za wizytę, potrzebne było jeszcze zaświadczenie lekarskie ponieważ mam schorzenie kardiologiczne, przesłałem i nic. Zero kontaktu. Pieniędzy tez nie chcą zwrócić.

Matek (anonim, 91.123.181.) 17 miesięcy temu

Również opłaciłem wizytę w centrummarihuany i cisza. Zamówienie wisi jako "oczekiwanie na płatność" a opłaciłem je 2x i nic

Wikary nie do wiary  (anonim, 37.248.175.) 17 miesięcy temu

Ja napisałem do nich o problemie z realizacją e recepty na następny dzień recepta zaczęła działać na początku również myślałem że to scam 0 kontaktu itp wyślijcie im dowód zapłaty i prośbę o konkretny lek Canabis flos aurora deutchland 22/1

ollie (anonim, 46.205.145.) 17 miesięcy temu

Czy otrzymałeś jakąś odpowiedź od centrummarihuany.pl. Zastanawiam się też nad skorzystaniem z ich usług, natomiast teraz lekko się wystraszyłem.

Polak (anonim, 46.204.72.) 18 miesięcy temu

Również opłaciłem e konsultacje na centrummarihuany.pl I żadnego odzewu

DDidi (anonim, 87.205.170.) 18 miesięcy temu

Ja również dałam się oszukać. Przelałam kasę na e wizytę i nic . Dodatkowo martwię się o dane które były podane w zgłoszeniu.

Jakub (anonim, 5.173.40.) 19 miesięcy temu

Podczas 'wykonywania' usług dochodzi do nadużycia,

Co masz na myśli ? Szukam tańszej kliniki konopnej(moja jest strasznie droga)

kausz (anonim, 31.182.241.) 1 rok temu

Witaj

Dałem sie złapać na centrum medycznej..... sprawa pojdzie z charge back na karice kredytowej ale jest problem..... i trzeba tepić dziadostwo......

Jak działać co robić ? nie ma z nimi kontaktu i nie ma dowodu co sie do nich pisze....wiec cieżko coś udowodnić...

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami tą informacją i ustrzeżenie innych pacjentów.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację
)