szybki (anonim, 178.217.195.)
około roku temu, Warszawa

Czy lek Vastan jest bardzo szkodliwy?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Vastan ma przede wszystkim pomóc pacjentowi uporać się z problemem zdrowotnym. W przypadku preparatu leku Vastan celem jest obniżenie we krwi stężenia tak zwanego "złego" cholesterolu i tłuszczów nazywanych triglicerydami przy jednoczesnym zwiększeniu ilości cholesterolu "dobrego".

Każdy lek może, chociaż nie musi spowodować skutki uboczne. Nie da się jednak przewidzieć z góry, czy i ewentualnie jakie działania niepożądane wystąpią u danego pacjenta. Można jednak próbować zmniejszyć ich ryzyko poprzez stosowanie się do zaleceń lekarza i wszystkich ostrzeżeń zawartych w ulotce danego leku. W tym dokumencie można także znaleźć informacje, jakie niepokojące objawy mogą wystąpić w trakcie przyjmowania leku i na jakie symptomy należy zwrócić uwagę:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81475/vastan-tabletki-powlekane/ulotka
Najbardziej niebezpiecznym skutkiem ubocznym simwastatyny (składnika aktywnego leku Vastan) może być uszkodzenie mięśni, dlatego należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, w przypadku występowania niewyjaśnionych bólów mięśni, ich wrażliwości na dotyk lub osłabienia.

Pacjenci często obawiają się szkodliwości leków:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Proszę jednak zwrócić uwagę, że brak podjęcia leczenia może być bardziej niebezpieczny dla zdrowia. W przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu konsekwencją niestosowania leków będzie powstawanie blaszek miażdżycowych, które mogą spowodować zwężenie naczyń krwionośnych, brak dopływu krwi do narządów wewnętrznych, a nawet zawał serca lub udaru mózgu.

Załączam dodatkowe informacje na tema leku Vastan, a także nasz artykuł na temat cholesterolu:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/81475/vastan-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wysoki-cholesterol