Witam,
w dniu wczorajszym dobyłam stosunek, i dopiero następnego dnia, około 7 godzin po stosunku zorientowałam się że nie włożyłam krążka. Natychmiastowo to zrobiłam lecz moje pytanie jest czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Podczas stosunku partner nie ejakulował w środku. Dodam również że jest to 4 dzień pierwszego tygodnia cyklu (4 dzień pierwszego krążka). Czy powinnam zażyć tabletkę dzień po?
* pole wymagane
* pole wymagane
Powiadomienie email
Nowość! Otrzymaj email gdy tylko któraś z aptek obniży cenę lub pojawi się produkt, którego szukasz.

Sugerowane produkty
Miejsce na Twój produkt
Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor
2 lata temu
Jeśli chodzi o stosowanie krążka antykoncepcyjnego, ważne jest, aby starała się Pani przestrzegać zaleceń producenta. Jeśli założyła Pani krążek w ciągu kilku godzin od stosunku, to ryzyko zajścia w ciążę powinno być minimalne. W tej sytuacji nie ma potrzeby stosowania antykoncepcji awaryjnej.
Niemniej, jeśli odczuwa Pani niepokój w związku z zaistniałą sytuacją, zawsze warto skonsultować się ze swoim lekarzem w celu uzyskania dodatkowej porady. W przypadku, gdy nie ma Pani możliwości wizyty stacjonarnej, zachęcam do skorzystania z teleporady np. za pośrednictwem portalu Gdziepolek.pl:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja/z-ginekologiem
Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami o podobnej tematyce:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-jedzenie-i-picie-obnizaja-skutecznosc-antykoncepcji